Prawie od początku funkcjonowania bloga otrzymywałem pytania od Czytelników o możliwość nabycia mojej książki: “Wychować człowieka szlachetnego”.

Postanowiłem w końcu spełnić to życzenie. Już od najbliższej środy w ramach Akcji “Bez cnót nie ma wychowania!”, będzie można zakupić książkę w wersji elektronicznej. Więcej na ten temat w poniższej prezentacji i krótkim streszczeniu.

Zaprenumeruj darmowy BIULETYN KLASYCZNY

Streszczenie treści nagrania

Dlaczego e-book?

Nie każdy akceptuje książki w formacie elektronicznym (tzw. e-booki), ale istnieją przesłanki, które przemawiają za taką formą prezentacji tekstu.

Główną zaletą jest stosunkowo niski koszt samego e-booka oraz przesyłki. Czytelnik nie musi też oczekiwać na książkę kilka dni, ale lekturę może rozpocząć już kilka minut po uiszczeniu zapłaty.

Jeśli ktoś nie posiada specjalnych czytników czy nie lubi czytać bezpośrednio z ekranu komputera – może dla własnych potrzeb wydrukować poszczególne strony i je zszyć (zbindować).

Historia i inspiracje

Przejdźmy do samej książki. Została ona wydana w 2003 r. (drugie wydanie 2006) przez IEN w Lublinie. Jej główną ideą jest przybliżenie rodzicom i wychowawcom tematyki wychowania cnót z uwzględnieniem współczesnego kontekstu kulturowego i społecznego.

Bezpośrednie inspiracje czerpałem z pism o. J. Woronieckiego, który wskazał kierunki w jakich należy podążać.

Układ książki

“Przedsłowie” napisał śp. o. prof. Mieczysław A. Krąpiec OP. Pierwsze rozdziały poświęciłem omówieniu celów oraz zagadnieniom związanym z postawami wychowawców i rodziców, a także ogólnej problematyce metod wychowawczych.

W zasadniczej część książki omawiam poszczególne cnoty teologalne, kardynalne i towarzyszące im pokrewne. Rozdziały skonsktruowane są tak, że najpierw Czytelnik poznaje teoretyczne podstawy funkcjonowania danej cnoty, a następnie otrzymuje praktyczne wskazówki, jak ją kształtować u dziecka.

Sprzedaż od środy

W ramach Akcji “Bez cnót nie ma wychowania!” sprzedaż będzie trwała od 23.11.2011 r. (środa) do 29.11. 2011 r. (wtorek). W tym terminie cena będzie obniżona(ile konkretnie jeszcze się zastanawiam), w porównaniu z normalną jej ceną.

Prośba o opinie

Mam jeszcze jedną prośbę. Proszę osoby, które znają już książkę z wydania “papierowego” o wpisywanie w komentarzach krótkich 2-3 zdaniowych opinii na jej temat.

Chciałbym, żeby dzięki wypowiedziom osób postronnych potencjalny Czytelnik wyrobił sobie obiektywne zdanie na jej temat.


 

Pobierz bezpłatny Raport:

Dwie rzeczy, które musisz zrobić, żeby dzieci słuchały Twych poleceń                                      

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam zgodę na przesyłanie na mój adres e-mail informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach pochodzących od Dariusza Zalewskiego, który jest administratorem danych osobowych. Ze szczegółami usługi i danymi adresowymi administratora zapoznałem się w Polityce Prywatności.

POLECAM MOJE KSIĄŻKI I KURSY AUDIO

form
KSIĄŻKA: Wychować człowieka szlachetnego
form
KSIĄŻKA: Decyduj i walcz!
KSIĄŻKA: Nieposłuszne dzieci, posłuszni rodzice
___________________________________________________________________________
Jak panować nad klasą?
KURS AUDIO: Jak panować nad klasą?
KURS AUDIO: Obżarstwo poskromione NOWOŚĆ!
KURS AUDIO: Cud posłuszeństwa
KURS AUDIO: Mocarz zmiany. 
___________________________________________________________________________