Prawie od początku funkcjonowania bloga otrzymywałem pytania od Czytelników o możliwość nabycia mojej książki: “Wychować człowieka szlachetnego”.

Postanowiłem w końcu spełnić to życzenie. Już od najbliższej środy w ramach Akcji “Bez cnót nie ma wychowania!”, będzie można zakupić książkę w wersji elektronicznej. Więcej na ten temat w poniższej prezentacji i krótkim streszczeniu.

Zaprenumeruj darmowy BIULETYN KLASYCZNY

Streszczenie treści nagrania

Dlaczego e-book?

Nie każdy akceptuje książki w formacie elektronicznym (tzw. e-booki), ale istnieją przesłanki, które przemawiają za taką formą prezentacji tekstu.

Główną zaletą jest stosunkowo niski koszt samego e-booka oraz przesyłki. Czytelnik nie musi też oczekiwać na książkę kilka dni, ale lekturę może rozpocząć już kilka minut po uiszczeniu zapłaty.

Jeśli ktoś nie posiada specjalnych czytników czy nie lubi czytać bezpośrednio z ekranu komputera – może dla własnych potrzeb wydrukować poszczególne strony i je zszyć (zbindować).

Historia i inspiracje

Przejdźmy do samej książki. Została ona wydana w 2003 r. (drugie wydanie 2006) przez IEN w Lublinie. Jej główną ideą jest przybliżenie rodzicom i wychowawcom tematyki wychowania cnót z uwzględnieniem współczesnego kontekstu kulturowego i społecznego.

Bezpośrednie inspiracje czerpałem z pism o. J. Woronieckiego, który wskazał kierunki w jakich należy podążać.

Układ książki

“Przedsłowie” napisał śp. o. prof. Mieczysław A. Krąpiec OP. Pierwsze rozdziały poświęciłem omówieniu celów oraz zagadnieniom związanym z postawami wychowawców i rodziców, a także ogólnej problematyce metod wychowawczych.

W zasadniczej część książki omawiam poszczególne cnoty teologalne, kardynalne i towarzyszące im pokrewne. Rozdziały skonsktruowane są tak, że najpierw Czytelnik poznaje teoretyczne podstawy funkcjonowania danej cnoty, a następnie otrzymuje praktyczne wskazówki, jak ją kształtować u dziecka.

Sprzedaż od środy

W ramach Akcji “Bez cnót nie ma wychowania!” sprzedaż będzie trwała od 23.11.2011 r. (środa) do 29.11. 2011 r. (wtorek). W tym terminie cena będzie obniżona(ile konkretnie jeszcze się zastanawiam), w porównaniu z normalną jej ceną.

Prośba o opinie

Mam jeszcze jedną prośbę. Proszę osoby, które znają już książkę z wydania “papierowego” o wpisywanie w komentarzach krótkich 2-3 zdaniowych opinii na jej temat.

Chciałbym, żeby dzięki wypowiedziom osób postronnych potencjalny Czytelnik wyrobił sobie obiektywne zdanie na jej temat.Zapisz się na newsletter a otrzymasz darmowy raport: Dwie rzeczy, które musisz zrobić, żeby dzieci słuchały Twych poleceń oraz artykuł w PDF: 23 wskazówki, jak wydawać polecenia dzieciom


Akceptuję politykę prywatności - Twój e-mail będzie bezpieczny.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie, na moje konto poczty elektronicznej, informacji handlowych w formie mailingów i newslettera wysyłanych przez Firma EK Dariusz Zalewski. Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymywania wiadomości.
 


POLECAM MOJE KSIĄŻKI I KURSY AUDIO

form
KSIĄŻKA: Wychować człowieka szlachetnego
form
KSIĄŻKA: Decyduj i walcz!
KSIĄŻKA: Rozumna dyscyplina NOWOŚĆ!!!
KSIĄŻKA: Nieposłuszne dzieci, posłuszni rodzice
___________________________________________________________________________
Jak panować nad klasą?
KURS AUDIO: Jak panować nad klasą?
KURS AUDIO: Obżarstwo poskromione
KURS AUDIO: Cud posłuszeństwa
KURS AUDIO: Mocarz zmiany. 
___________________________________________________________________________