Taylor Pugh pomimo swych czterech lat ma już długie włosy. Z tego powodu został  został zawieszony w prawach przedszkolaka – informuje USA Today.

Jego wygląd  narusza  bowiem przepisy placówki do której uczęszcza w Dallas (USA).Zasady są jasno określone: włosy nie mogą zakrywać oczu, z boku opadać poniżej uszu, a z tyłu wystawać za kołnierzyk. Rodzice chłopca najpierw otrzymali ostrzeżenie od dyrekcji szkoły, które zlekceważyli. Ojciec “artysta tatuażu” tłumaczył w mediach, że dziecku podobały się długie włosy, a przedszkole zamiast zajmować się edukacją Taylora, zajmuje się jego włosami.

Dystrykt, w którym mieści się wspomniane przedszkole, znany jest ze swych wymagających, ale równocześnie zdroworozsądkowych przepisów. Fryzura, która ma na celu zwrócenie uwagi na jej właściciela i w konsekwencji prowadzi do zakłócenia przebiegu zajęć jest niedozwolona. Podobne zasady dotyczą również ubierania. Jakiś czas temu głośna była sprawa dziewczyny wyrzuconej z jednej ze szkół okręgu, za to, że chodziła w skórzanych spodniach.

Przedstawiciele władz lokalnych twierdzą, że uczeń ubierający się starannie i w sposób akceptowany społecznie  z “większym prawdopodobieństwem stanie się konstruktywnym członkiem społeczeństwa. Problem uczniowskiego wyglądu powraca od czasu do czasu również w polskich warunkach. Jednak w większości szkół sprawa nie jest stawiana aż tak na ostrzu noża. Szkoły stopniowo porzucają mundurki, a na fryzurę nie zwraca się większej uwagi. Nauczyciele mają na głowie większe problemy związane z zachowaniem.

W ten sposób popełnia się błąd. Zapomina się, że walkę ze złym zachowaniem trzeba zaczynać od małych spraw, które sprzyjają wdrożeniu ogólnej dyscypliny. Gdy zbagatelizuje się wygląd czy gumę do żucia w ustach ucznia, to z całą pewnością wcześniej czy później pojawią się większe problemy. Amerykanie z Dallas bardzo dobrze o tym wiedzą  i polskie szkoły powinny brać z nich przykład.Zapisz się na newsletter a otrzymasz darmowy raport: Dwie rzeczy, które musisz zrobić, żeby dzieci słuchały Twych poleceń oraz artykuł w PDF: 23 wskazówki, jak wydawać polecenia dzieciom


Akceptuję politykę prywatności - Twój e-mail będzie bezpieczny.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie, na moje konto poczty elektronicznej, informacji handlowych w formie mailingów i newslettera wysyłanych przez Firma EK Dariusz Zalewski. Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymywania wiadomości.
 


POLECAM MOJE KSIĄŻKI I KURSY AUDIO

form
KSIĄŻKA: Wychować człowieka szlachetnego
form
KSIĄŻKA: Decyduj i walcz!
KSIĄŻKA: Rozumna dyscyplina NOWOŚĆ!!!
KSIĄŻKA: Nieposłuszne dzieci, posłuszni rodzice
___________________________________________________________________________
Jak panować nad klasą?
KURS AUDIO: Jak panować nad klasą?
KURS AUDIO: Obżarstwo poskromione
KURS AUDIO: Cud posłuszeństwa
KURS AUDIO: Mocarz zmiany. 
___________________________________________________________________________