Sposób wychowania dzieci przez prezydenta USA i jego żonę daleki jest od stylu lewicowo-hippisowskiej anarchii lat siedemdziesiątych. W swej zewnętrznej formie Obama preferuje raczej tradycyjną pedagogikę, choć “unika skrajności”, robi kilka ukłonów w stronę “nowoczesnej pedagogiki” oraz w stare formy wtłacza typowe dla siebie lewicowe poglądy.
Tak czy inaczej prezydencka para ma dosyć racjonalne podejście do wychowania. Nie ma w nim mowy o “swobodzie wyrażania siebie”.Wręcz przeciwnie córki mają być grzeczne i uprzejme; nie ma też mowy o rozpieszczaniu czy zbyt wczesnym wchodzeniu w dorosłość. Dzieciom stawiane są rozumne ograniczenia w zakresie korzystania z telefonów komórkowych i komputerów. Dużo do myślenia daje też fakt, iż w wychowaniu pomaga babcia.
Mamy tu oczywiście kilka ustępstw na rzecz “nowoczesnej edukacji” oraz nałogowe posługiwanie się jej nowomową. Ale mimo wszystko jest to nowa jakość. Oto prominentny przedstawiciel światowej lewicy unika “pedagogicznych szaleństw” – typowych dla epoki “dzieci kwiatów”. Czyni to prawdopodobnie z dwóch powodów. Po pierwsze, dlatego, że tamta pedagogika jest nieskuteczna (a w końcu chodzi o własne dzieci), po drugie – dzięki wyważonemu podejściu i ustępstwom na rzecz edukacyjnej tradycji, zyskuje określone grono wyborców. Słowem – “dwa w jednym”.
(Na podstawie: Paula Spencer, Jak pierwsza para Ameryki wychowuje dzieci, “Reader’s Digest”  nr 7/2009.)

 

Pobierz bezpłatny Raport:

Dwie rzeczy, które musisz zrobić, żeby dzieci słuchały Twych poleceń                                      

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam zgodę na przesyłanie na mój adres e-mail informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach pochodzących od Dariusza Zalewskiego, który jest administratorem danych osobowych. Ze szczegółami usługi i danymi adresowymi administratora zapoznałem się w Polityce Prywatności.

POLECAM MOJE KSIĄŻKI I KURSY AUDIO

form
KSIĄŻKA: Wychować człowieka szlachetnego
form
KSIĄŻKA: Decyduj i walcz!
KSIĄŻKA: Nieposłuszne dzieci, posłuszni rodzice
___________________________________________________________________________
Jak panować nad klasą?
KURS AUDIO: Jak panować nad klasą?
KURS AUDIO: Obżarstwo poskromione NOWOŚĆ!
KURS AUDIO: Cud posłuszeństwa
KURS AUDIO: Mocarz zmiany. 
___________________________________________________________________________