W środowisku oświatowym coraz częściej słychać głosy o potrzebie stworzenia specjalnego kodeksu postępowania nauczycieli, opartego na zasadach etycznych. Pracę nad tymi zagadnieniami podjął między innymi ZNP, który opracowuje: “Deklarację etyki zawodowej nauczyciela – członka Związku Nauczycielstwa Polskiego”. Potocznie o dokumencie mówi się „Kodeks etyki nauczyciela”.

Jak wiadomo prawo ma funkcje edukacyjne, a zatem tego rodzaju zapisy będą kształtowały świadomość nauczycieli. Zważywszy zaś na liczebność tej organizacji oddziaływanie dokumentu może być znaczące. Poza tym, choć opracowywany kodeks odnosi się bezpośrednio do członków macierzystego Związku, to w momencie, gdy stanie się elementem ogólnopolskiej debaty, będzie miał wpływ na kształtowanie postaw nauczycielskich w ogóle. Z tego względu warto przyjrzeć się jakie są jego źródła i motywacje stanowienia (…).

Powyżej fragment artykułu, który ukazał się w najnowszym numerze kwartalnika “Cywilizacja” (nr 38). Kwartalnik można nabyć w → Księgarnii Internetowej Fundacji Servire Veritati.Zapisz się na newsletter a otrzymasz darmowy raport: Dwie rzeczy, które musisz zrobić, żeby dzieci słuchały Twych poleceń oraz artykuł w PDF: 23 wskazówki, jak wydawać polecenia dzieciom


Akceptuję politykę prywatności - Twój e-mail będzie bezpieczny.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie, na moje konto poczty elektronicznej, informacji handlowych w formie mailingów i newslettera wysyłanych przez Firma EK Dariusz Zalewski. Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymywania wiadomości.
 


POLECAM MOJE KSIĄŻKI I KURSY AUDIO

form
KSIĄŻKA: Wychować człowieka szlachetnego
form
KSIĄŻKA: Decyduj i walcz!
KSIĄŻKA: Rozumna dyscyplina NOWOŚĆ!!!
KSIĄŻKA: Nieposłuszne dzieci, posłuszni rodzice
___________________________________________________________________________
Jak panować nad klasą?
KURS AUDIO: Jak panować nad klasą?
KURS AUDIO: Obżarstwo poskromione
KURS AUDIO: Cud posłuszeństwa
KURS AUDIO: Mocarz zmiany. 
___________________________________________________________________________