Zbliża się Dzień Nauczyciela. W tych dniach Edukacja-Klasyczna.PL w sposób szczególny podejmie temat funkcjonowania szkół i zawodu (powołania) pedagoga.Słowem – przez najbliższe dwa tygodnie  przeprowadzę akcję na blogu pod roboczym tytułem: “Czas dla nauczyciela”.

Na co dzień dużo piszę teoretycznie o wychowaniu, większość tekstów ma charakter ogólny, więc teraz jest okazja, żeby zająć się nauczycielami i kondycją polskiej edukacji.

Ostatnio dużo mówi się na temat szykowanych zmian w statusie prawnym kadry pedagogicznej. Będą zatem artykuły i komentarze, przypomnienie ważniejszych tekstów, a także dwa nowe, większe materiały.

”Ratio Studiorum” i ”Jak panować nad klasą?”

Pierwszy z nich to swoiste ”Ratio Studiorum Edukacji-Klasycznej.Pl”. Wzorcowy statut szkoły, oparty o idee głoszone od ponad trzech lat na tym blogu. Wszyscy zainteresowani będą mogli wykorzystać go w całości lub w części do modyfikacji statutów, programów wychowawczych czy innych regulaminów szkolnych.

Drugi – to unikalny i jedyny w swoim rodzaju e-book: ”Jak panować nad klasą?”. Praktyczny przewodnik dla nauczycieli, w którym – na bazie własnego doświadczenia oraz klasycznej wizji wychowania – pokazuję przetestowane i skuteczne sposoby radzenia sobie z trudną młodzieżą. Poradnik oparty jest na szkoleniu o tym samym tytule.

Zaprenumeruj Biuletyn

Wszystkich, którym bliskie są treści prezentowane na tej stronie, zachęcam do śledzenia wpisów na bieżąco – najlepiej poprzez mój główny Biuletyn. Jeśli ktoś jeszcze nie jest zapisany ma szansę zrobić to poniżej:

Zgadzam się z Polityką Prywatności

Wszyscy subskrybenci otrzymują bezpłatny kurs: “9 zasad dobrego (i skutecznego) wychowania” oraz e-book: “Antypedagogika i inne herezje”.

Zachęcam też do rozsyłania linków do artykułów po znajomych oraz “lajkowania” profilu na Facebooku.

Z góry dziękuję za pomoc. Zatem do jutra.Zapisz się na newsletter a otrzymasz darmowy raport: Dwie rzeczy, które musisz zrobić, żeby dzieci słuchały Twych poleceń oraz artykuł w PDF: 23 wskazówki, jak wydawać polecenia dzieciom


Akceptuję politykę prywatności - Twój e-mail będzie bezpieczny.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie, na moje konto poczty elektronicznej, informacji handlowych w formie mailingów i newslettera wysyłanych przez Firma EK Dariusz Zalewski. Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymywania wiadomości.
 


POLECAM MOJE KSIĄŻKI I KURSY AUDIO

form
KSIĄŻKA: Wychować człowieka szlachetnego
form
KSIĄŻKA: Decyduj i walcz!
KSIĄŻKA: Rozumna dyscyplina NOWOŚĆ!!!
KSIĄŻKA: Nieposłuszne dzieci, posłuszni rodzice
___________________________________________________________________________
Jak panować nad klasą?
KURS AUDIO: Jak panować nad klasą?
KURS AUDIO: Obżarstwo poskromione
KURS AUDIO: Cud posłuszeństwa
KURS AUDIO: Mocarz zmiany. 
___________________________________________________________________________