O. Feliks W. Bednarski napisał przed laty książkę: “Miłość narzeczeńska i małżeńska w świetle filozofii św. Tomasza z Akwinu”. Została wydana w Londynie w 1957 roku. Dzisiaj można ją zdobyć tylko w bibliotekach, ewentualnie antykwariatach.

Autor wymienia normy moralne, którymi powinni się kierować młodzi ludzie w trakcie narzeczeństwa i w małżeństwie. Poniżej przytaczam kilka norm opisanych przez o. F. W. Bednarskiego, które wydają się najważniejsze dla narzeczonych.

Tekst kursywą, to cytaty z wyżej wspomnianej książki, pod nimi krótki komentarz autora tego postu.

1. Kieruj się przymiotami moralnymi, a nie wyglądem zewnętrznym

O. F. W. Bednarski: Istnieje moralny obowiązek, by przy wyborze narzeczonej czy narzeczonego kierować się zasadniczo nie zewnętrznym wyglądem danej osoby czy innymi względami czy nietrwałymi wartościami, ale przede wszystkim przymiotami moralnymi.

Jest to fragment tekstu, który wszedł do książki →  Decyduj i walcz! Podstawy formowania charakteru Zapisz się na newsletter a otrzymasz darmowy raport: Dwie rzeczy, które musisz zrobić, żeby dzieci słuchały Twych poleceń oraz artykuł w PDF: 23 wskazówki, jak wydawać polecenia dzieciom


Akceptuję politykę prywatności - Twój e-mail będzie bezpieczny.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie, na moje konto poczty elektronicznej, informacji handlowych w formie mailingów i newslettera wysyłanych przez Firma EK Dariusz Zalewski. Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymywania wiadomości.
 


POLECAM MOJE KSIĄŻKI I KURSY AUDIO

form
KSIĄŻKA: Wychować człowieka szlachetnego
form
KSIĄŻKA: Decyduj i walcz!
KSIĄŻKA: Rozumna dyscyplina NOWOŚĆ!!!
KSIĄŻKA: Nieposłuszne dzieci, posłuszni rodzice
___________________________________________________________________________
Jak panować nad klasą?
KURS AUDIO: Jak panować nad klasą?
KURS AUDIO: Obżarstwo poskromione
KURS AUDIO: Cud posłuszeństwa
KURS AUDIO: Mocarz zmiany. 
___________________________________________________________________________