“Biada młodzieży, której się wydaje,/Że grzechu żary miłości płomieniem” Z. Krasiński

Okres dorastania, o którym ostatnio dużo pisałem przy okazji kursu Pięć sposobów na młodzieńczy bunt, stanowi dla wielu rodziców poważny problem. Wertując stare podręczniki psychologii wychowawczej natrafiłem na ważną radę ks. W. Gadowskiego, która wydaje się być w tym momencie fundamentalna, a sprowadza się do motywowania poprzez podsuwanie młodzieży wielkiego ideału.

Wspomniany Autor pisze: “Jeśli młodzież przejmie się ideami szczytnymi, to one ją powstrzymają od pijatyk i rozpusty, wzniosą ponad względy egoistyczne i zapalą do czynów szlachetnych, chociaż często nierozważnych. Młodość taka jest jednym z głównych motorów postępu . Odwrotnie młodzież, która zasmakowała w hołdowaniu niskim namiętnościom, utopi polot ducha w nurtach życia wyuzdanego, zmarnuje siły fizyczne, popadnie w pesymizm i starość przedwczesną” (Podręcznik psychologii wychowawczej, Tarnów 1926).

Jest to fragment tekstu, który wszedł do książki →  Decyduj i walcz! Podstawy formowania charakteru 

 


 

Pobierz bezpłatny Raport:

Dwie rzeczy, które musisz zrobić, żeby dzieci słuchały Twych poleceń                                      

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam zgodę na przesyłanie na mój adres e-mail informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach pochodzących od Dariusza Zalewskiego, który jest administratorem danych osobowych. Ze szczegółami usługi i danymi adresowymi administratora zapoznałem się w Polityce Prywatności.

POLECAM MOJE KSIĄŻKI I KURSY AUDIO

form
KSIĄŻKA: Wychować człowieka szlachetnego
form
KSIĄŻKA: Decyduj i walcz!
KSIĄŻKA: Nieposłuszne dzieci, posłuszni rodzice
___________________________________________________________________________
Jak panować nad klasą?
KURS AUDIO: Jak panować nad klasą?
KURS AUDIO: Obżarstwo poskromione NOWOŚĆ!
KURS AUDIO: Cud posłuszeństwa
KURS AUDIO: Mocarz zmiany. 
___________________________________________________________________________