Na przełomie starego i nowego roku zwyczajowo przedstawiam zestawienie najbardziej popularnych artykułów, które pojawiły się na blogu w mijającym roku.

Poniższy wykaz opracowałem na podstawie statystyk Google Analytics. Co ciekawe, zestawienie dotyczy tekstów opublikowanych w 2015 roku, ale najpopularniejszym był artykuł opublikowany w roku 2012, którego nie uwzględniłem w zestawieniu. Jego popularność wynikała z dobrego wypozycjonowania w Google.

Już po przygotowaniu poniższego zestawienia uświadomiłem sobie, że większość tytułów zawiera… liczbę. Czytelnicy klikają w tytuły będące praktycznym zestawieniem konkretnych rad. Czy się to komuś podoba czy nie, tak funkcjonuje Internet.

1. Lista książek dla dzieci i młodzieży >>>

Dobra lektura dla dzieci, to taka, która opowiada ciekawą historię z wątkami przygodowymi i humorystycznymi. Jednocześnie w pozytywnym świetle przedstawia ludzi szlachetnych, o silnych charakterach, lub słabych, ale przechodzących w trakcie lektury przemianę duchową.

2. Jak dzięki tej jednej cnocie zablokować 11 wad? >>>

Czy można przyśpieszyć pracę nad charakterem? Niby za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wzmocnić siły duchowe? Takie magiczne metody oczywiście nie istnieją, ale… pewne możliwości w tym zakresie mamy.

3. Dziewięć sposobów, aby skutecznie zapobiec rozpieszczeniu >>>

Rodzice podążają za zachciankami dziecka i wyręczają je w obowiązkach. Efekt – psychiczna słabość ujawniająca się w postaci lękliwej i histerycznej reakcji na pojawiające się problemy, połączona z nieumiejętnością radzenia sobie z nimi.

4. Dziewięć sposobów na pokusy >>>

Ten stan zna każdy kto zmagał się chociażby z nałogiem tytoniowym. Pokusa przychodzi nagle. Po kilku miesiącach wydawało się zwycięskiej walki, nagle, gdzieś w środku dnia, na przystanku autobusowym, uderza nas zapach dymu papierosowego. Niby znany nam, ale dzisiaj… „jakiś inny”.

5. Siedem ważnych umiejętności, których zazwyczaj w szkole się nie uczy >>>

Współczesne programy oświatowe narzucają pewien kanon wiedzy i umiejętności. Pozostawmy na uboczu kwestie propagandowe i ideologiczne związane z państwowym programami i zastanówmy się: czego, oprócz wiedzy przedmiotowej, powinny jeszcze uczyć się nasze dzieci?

6. Trzynaście uniwersalnych kompetencji Twojego dziecka >>>

Kompetencje miękkie to specyficzne umiejętności, takie jak: kreatywność, współdziałanie w grupie, zarządzanie czasem. Dzisiaj dużo się o nich mówi i pisze, wskazując, że są umiejętnościami XXI wieku. W tym artykule zaproponuję inne „kompetencje”*(ściślej pisząc – sprawności moralne), które zawsze będą aktualne.

7. Trzy sposoby na skuteczne motywowanie dziecka do nauki >>>

Klasyczne argumenty w rodzaju „ucz się to będziesz bogaty”, albo „ucz się, to do czegoś w życiu dojdziesz”, mogą okazać się dzisiaj mało skuteczne. Co bardziej rozgarniętych gimnazjalistów mogą nawet rozśmieszać.

8. Tajemnicy kult smartfona >>>

Młodzież traktuje smartfony (i generalnie rozbudowane technologicznie telefony komórkowe) ze szczególnym pietyzmem. Niekiedy można mówić o jakimś specyficznym kulcie. Czy za tym zjawiskiem stoi tylko zwykłe pragnienie porozumiewania się z drugim człowiekiem?

9. Pięć kursów, na które warto zapisać dorastające dziecko >>>

Klasyczne cnoty czy umiejętności, o których często piszę na tej stronie internetowej, należy uzupełnić o umiejętności, które wynikają z aktualnego kontekstu społecznego, ekonomicznego czy politycznego.

10. Cudowna metoda >>>

Dzisiaj chciałbym się podzielić pewną metodą prowadzenia walki duchowej. Jej istnienie uświadomiłem sobie dosyć niedawno. Choć nie mogę powiedzieć, że jej nie znałem wcześniej. Miałem ją zawsze gdzieś z tyłu głowy. Teraz ujrzałem ją w „całej jaskrawości”.


Zapisz się na newsletter a otrzymasz darmowy raport: Dwie rzeczy, które musisz zrobić, żeby dzieci słuchały Twych poleceń oraz artykuł w PDF: 23 wskazówki, jak wydawać polecenia dzieciom


Akceptuję politykę prywatności - Twój e-mail będzie bezpieczny.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie, na moje konto poczty elektronicznej, informacji handlowych w formie mailingów i newslettera wysyłanych przez Firma EK Dariusz Zalewski. Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymywania wiadomości.
 


POLECAM MOJE KSIĄŻKI I KURSY AUDIO

form
KSIĄŻKA: Wychować człowieka szlachetnego
form
KSIĄŻKA: Decyduj i walcz!
KSIĄŻKA: Rozumna dyscyplina NOWOŚĆ!!!
KSIĄŻKA: Nieposłuszne dzieci, posłuszni rodzice
___________________________________________________________________________
Jak panować nad klasą?
KURS AUDIO: Jak panować nad klasą?
KURS AUDIO: Obżarstwo poskromione
KURS AUDIO: Cud posłuszeństwa
KURS AUDIO: Mocarz zmiany. 
___________________________________________________________________________