Dzisiaj chciałbym się podzielić pewną metodą prowadzenia walki duchowej. Jej istnienie uświadomiłem sobie dosyć niedawno. Choć nie mogę powiedzieć, że jej nie znałem wcześniej. Miałem ją zawsze gdzieś z tyłu głowy.  Teraz ujrzałem ją w “całej jaskrawości”.

Wspomniana metoda jest “dziecinnie” prosta. Podejrzewam, że część Czytelników wręcz powie z dezaprobatą: “Też mi odkrycie…”

Paradoks z tego typu “prostymi metodami” polega na tym, że wiele osób wie o ich istnieniu, lecz mało kto je stosuje. O co chodzi?

Wyzwalacz modlitwy

W naszych zmaganiach duchowych spotykamy się z różnymi pokusami. Opublikowałem kiedyś artykuł na temat ==> sposobów walki z nimi.  

Gdy zjawia się pokusa możemy postępować zgodnie ze wskazówkami przedstawionymi w przywołanym artykule. Jednak dzisiaj chciałbym wyakcentować i bardziej skonkretyzować jedną z nich, dotyczącą modlitwy (pkt. 7).

Chodzi o to, aby nie tylko rano i wieczorem prosić Pana Boga o siłę do pokonywania pokus, ale wyrobić sobie nawyk modlitwy w każdej sytuacji, gdy tylko pojawi się pokusa. Niech jej pojawienie stanie się takim automatycznym wyzwalaczem modlitwy.

Idealnie byłoby, gdyby taka modlitwa była dłuższa, ale jeśli nie mamy takich możliwości, np. jesteśmy w pracy, wśród ludzi, niech będzie krótka, choćby: “Zdrowaś Maryjo” (lub jakakolwiek inna).

Wyrobienie sobie takiego nawyku ma fundamentalne znaczenie dla życia duchowego i pracy nad charakterem.

To się nie kalkuluje

Ten, który kusi, oczekuje od nas upadku, a w nagrodę otrzymuje… modlitwę, czyli nasze otwarcie na działanie Łaski. Efekt jest przeciwny od spodziewanego.

Pokusa sama w sobie staje się “nieopłacalna”, bo jest pretekstem do modlitwy. Na tym polega ten myk… Kalkulując po ludzku, to się w ogóle nie opłaci! I o to chodzi!

My zaś dodatkowo otrzymujemy realne wsparcie z Nieba.

Oczywiście, to tak prosto nie działa. Nie wystarczy 3-4 razy się pomodlić w trakcie pokusy, żeby mieć ją z głowy. Niemniej, jak twierdzą przewodnicy życia duchowego … to naprawdę, w dłuższej perspektywie, jest skuteczne.

Potrzebna jest tylko stanowczość i konsekwencja.


Zapisz się na newsletter a otrzymasz darmowy raport: Dwie rzeczy, które musisz zrobić, żeby dzieci słuchały Twych poleceń oraz artykuł w PDF: 23 wskazówki, jak wydawać polecenia dzieciom


Akceptuję politykę prywatności - Twój e-mail będzie bezpieczny.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie, na moje konto poczty elektronicznej, informacji handlowych w formie mailingów i newslettera wysyłanych przez Firma EK Dariusz Zalewski. Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymywania wiadomości.
 


POLECAM MOJE KSIĄŻKI I KURSY AUDIO

form
KSIĄŻKA: Wychować człowieka szlachetnego
form
KSIĄŻKA: Decyduj i walcz!
KSIĄŻKA: Rozumna dyscyplina NOWOŚĆ!!!
KSIĄŻKA: Nieposłuszne dzieci, posłuszni rodzice
___________________________________________________________________________
Jak panować nad klasą?
KURS AUDIO: Jak panować nad klasą?
KURS AUDIO: Obżarstwo poskromione
KURS AUDIO: Cud posłuszeństwa
KURS AUDIO: Mocarz zmiany. 
___________________________________________________________________________