W poniedziałek, w specjalnym nagraniu audio dla prenumeratorów moich biuletynów, zaprezentowałem “10 mitów rozwoju osobistego”. W nowym materiale przedstawiam zaś kilka sposobów na wzmocnienie woli i zahartowanie ducha.

Chodzi mi o zmotywowanie tych wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć pracę nad swoim charakterem, ale wciąż się wahają.

Nagrania przez pewien czas będą dostępne tylko dla subskrybentów moich list.

Poniżej krótki fragment nagrania w zapisie tekstowym. Kilka praktycznych wskazówek i ćwiczeń, które pomogą podjąć właściwe decyzje i rozruszać wolę.

Zacznij tu i teraz

Nie czekaj na lepszą, sposobną chwilę. Nie przekładaj decyzji o rozpoczęciu pracy nad sobą. Teraz jest najlepszy czas, aby wyruszyć w tę duchową przygodę, która polega na codziennym pokonywaniu własnych słabości i uwznioślaniu własnego ducha.
Nie ma większej satysfakcji, jak wydawanie skutecznych rozkazów sobie samemu. Mówisz: „pisz” – i zostajesz wysłuchany; mówisz – „ucz się” i o dziwo nie słyszysz sprzeciwu; mówisz – „zrób porządek na biurku” – i nikt ci nie pyskuje.
Nie musisz nikogo prosić, bo sam potrafisz już osiągać cele życiowe. Niezależnie od tego czy są to cele duchowe czy materialne, związane po prostu z naszą ziemską egzystencją.

Zrób to, zwyciężyj!

Na początku, gdy wola jest słaba musisz zrobić coś, co ją wzmocni. Podejmij jakiś niewielki wysiłek, ale zwycięski. Wysiłek mobilizujący, dający otuchę, mnożący zapał. Niech to wszystko co destrukcyjne w Tobie straci animusz.

Niech te słowa – „znowu się nie uda”, które pod powierzchnią Twoich myśli tkwią, niczym kłująca igła – stracą swoją kłującą moc.

Słowem – dokonaj jakiegokolwiek, małego zwycięstwa. Zaplanuj cokolwiek co uda się od początku do końca. Dzięki temu wzmocnisz wolę i własną motywację.Zapisz się na newsletter a otrzymasz darmowy raport: Dwie rzeczy, które musisz zrobić, żeby dzieci słuchały Twych poleceń oraz artykuł w PDF: 23 wskazówki, jak wydawać polecenia dzieciom


Akceptuję politykę prywatności - Twój e-mail będzie bezpieczny.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie, na moje konto poczty elektronicznej, informacji handlowych w formie mailingów i newslettera wysyłanych przez Firma EK Dariusz Zalewski. Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymywania wiadomości.
 


POLECAM MOJE KSIĄŻKI I KURSY AUDIO

form
KSIĄŻKA: Wychować człowieka szlachetnego
form
KSIĄŻKA: Decyduj i walcz!
KSIĄŻKA: Rozumna dyscyplina NOWOŚĆ!!!
KSIĄŻKA: Nieposłuszne dzieci, posłuszni rodzice
___________________________________________________________________________
Jak panować nad klasą?
KURS AUDIO: Jak panować nad klasą?
KURS AUDIO: Obżarstwo poskromione
KURS AUDIO: Cud posłuszeństwa
KURS AUDIO: Mocarz zmiany. 
___________________________________________________________________________