Co udało się zrobić w marcu? Cóż, łączenie pracy zawodowej ze społeczną  pracą na rzecz upowszechniania pedagogii klasycznej, skutkuje pewnymi poślizgami w ramach tej drugiej.

Od dłuższego czasu nie mogę przezwyciężyć pewnych kwestii technicznych związanych z opublikowaniem kursu: „Jak panować nad klasą?”. Mam nadzieję, że w kwietniu wreszcie uda mi się spełnić tę obietnicę, bo Czytelnicy pytają o ten kurs.

W marcu nagrałem też wykład na temat kształcenia charakteru, na kanwie mojej książki „Sztuka samowychowania”. Jeśli ktoś byłby ewentualnie zainteresowany tymi kursami, to proszę zapisać się na listę BIULETYNU KLASYCZNEGO. Prześlę e-maila, gdy już dany kurs będzie gotowy.

W ostatnich tygodniach wygłosiłem też dwa szkolenia “na żywo”, w ramach współpracy z Instytutem Edukacji Narodowej. Jedno dotyczyło właśnie panowania nad klasą, drugie klasycznej teorii wychowania.

Nowe artykuły

Oto artykuły opublikowane w minionym miesiącu, które szczególnie polecam:

Sekret Mistrza – o tym, jak ma postępować nauczyciel, aby uczniowie go słuchali. 

Psychologia spuszczania powietrza – o sposobach przepraszania i nie tylko.

Metoda Domana  – recenzja w ramach akcji: „Stop szkolnej indoktrynacji!”

Nieposłuszne dziecko, posłuszni rodzice – o pewnym rodzicielskim błędzie, który ma daleko idące konsekwencje.

Z perspektywy miesiąca dziwię się sobie, że znalazłem czas na napisanie tych tekstów. Tak w formie ciekawostki dodam, że jest to możliwe tylko dzięki nocy. Zamiast spać 6-7 godzin, trzeba spać 3-5 godzin (na dobę), wtedy zyskuje się cenne minuty.

Powoli, ale do przodu

Liczba pobrań e-booka „Antypedagogika i inne herezje”, rozdawanego w ramach akcji: „Stop szkolnej indoktrynacji!”, zbliża się powoli do 700. Jak już wspomniałem, w marcu, w ramach akcji napisałem recenzję „Metody Domana”, która jest odpowiedzią na pytanie Czytelniczki.

Dziękuję wszystkim osobom, które pomagają mi promować akcję. Odnośniki do ich stron znajdują się na pasku bocznym.Zapisz się na newsletter a otrzymasz darmowy raport: Dwie rzeczy, które musisz zrobić, żeby dzieci słuchały Twych poleceń oraz artykuł w PDF: 23 wskazówki, jak wydawać polecenia dzieciom


Akceptuję politykę prywatności - Twój e-mail będzie bezpieczny.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie, na moje konto poczty elektronicznej, informacji handlowych w formie mailingów i newslettera wysyłanych przez Firma EK Dariusz Zalewski. Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymywania wiadomości.
 


POLECAM MOJE KSIĄŻKI I KURSY AUDIO

form
KSIĄŻKA: Wychować człowieka szlachetnego
form
KSIĄŻKA: Decyduj i walcz!
KSIĄŻKA: Rozumna dyscyplina NOWOŚĆ!!!
KSIĄŻKA: Nieposłuszne dzieci, posłuszni rodzice
___________________________________________________________________________
Jak panować nad klasą?
KURS AUDIO: Jak panować nad klasą?
KURS AUDIO: Obżarstwo poskromione
KURS AUDIO: Cud posłuszeństwa
KURS AUDIO: Mocarz zmiany. 
___________________________________________________________________________