Gdyby mi ktoś udowodnił, że Ojciec M. Krąpiec był agentem SB, ja i tak pozostałbym z Ojcem M. Krąpcem. Ale spokojnie – mi nikt tego nie udowodnił i nie udowodni.

Nie będę reklamował pewnej książki, większość wie o jaką książkę chodzi. Powiem (napiszę) tak:

2Przeżywałem różne fascynacje literackie i filozoficzne. (Z perspektywy czasu muszę przyznać, że niektóre z nich były chybione.) Jedno jednak mogę powiedzieć, a właściwie potwierdzić, to, o czym mówią godniejsi uczniowie Ojca Profesora: On był (i wciąż jest) prawdziwym Mistrzem w starym stylu.

Wszystkie ważniejsze inspiracje, odnośnie klasycznego wychowania na tym blogu i w moich książkach, pochodzą od Niego i Ojca J. Woronieckiego. W tym sensie bez założyciela Lubelskiej Szkoły Filozoficznej nie byłoby Edukacji-Klasycznej.PL.

Pamiętam, jak na seminarium doktoranckim mówił: “Metafizyka jest rzeczą ciekawą. Nic ciekawszego w życiu nie znalazłem”. Brzmiało to, można rzec, “kosmicznie”. Ale rzeczywiście: metafizyka daje odpowiedź na najważniejsze pytania i w tym sensie jest to wiedza najciekawsza i najpraktyczniejsza. Bo jakie może być praktyczniejsze pytanie, jak nie to, o sens naszego bytowania na tym “padole łez”?

*   *   *

O. Profesor Mieczysław Albert Krąpiec OP odszedł 8 maja 2008 roku (to już 6 lat). W czwartek odbędą się uroczystości poświęcone temu wybitnemu myślicielowi. Wykład otwarty wygłosi prof. dr. hab. Henryk Kiereś: “Mieczysława A. Krąpca koncepcja filozofii polityki”. Wcześniej zostanie zaprezentowana archiwalna wypowiedź Ojca M.A. Krąpca

Ponadto:

Przewidziano również wręczenie nagród im. Ojca prof. M.A. Krąpca dla studentów za prace dyplomowe, a także rozstrzygnięcie V Konkursu Edukacyjnego dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej, organizowanego przez Gimnazjum nr 3 im. prof. Mieczysława A. Krąpca OP i Fundację Deo et Patriae im. o. prof. M. A. Krąpca.

Szóste z kolei spotkanie wspomnieniowe rozpocznie się o godz. 11.30 modlitwą przy grobie oo. Dominikanów na cmentarzu przy ul. Lipowej, o godz. 12.30 odprawiona zostanie Msza Święta, której będzie przewodniczyć i kazanie wygłosi ks. bp. Henryk Tomasik, ordynariusz diecezji radomskiej. Kolejne części uroczystości odbywać się będą w sali 208 GG (stary gmach ) od godz. 13. 45.”  (za IEN.PL)

W miarę możliwości uczestniczmy w obchodach rocznicowych.

(Foto za: IEN.PL)