Minęło już kilka dni Nowego Roku. Na zakończenie Starego, 2011 roku, proponuję krótkie podsumowanie.

Celem niniejszej strony jest głównie upowszechnianie klasycznej, pedagogiki tomistycznej. W dążeniu do tego celu moje działania idą w trzech kierunkach: pierwszy polega na pisaniu tekstów umieszczanych na blogu, drugi – prowadzeniu akcji informacyjnych w internecie, trzeci – na propagowaniu książek, kursów oraz e-booków związanych z tą tematyką.

Artykuły

W minionym roku napisałem 79 artykułów. Z czego olbrzymia większość, to teksty merytoryczne, dotyczące głównej tematyki bloga.

Dwa najpopularniejsze z nich (pod względem liczby odwiedzin) to:

Akcje internetowe

W ciągu minionego roku przeprowadziłem dwie akcje internetowe: “Stop szkolnej indoktrynacji!” oraz “Bez cnót nie ma wychowania”. Pierwsza miała na celu zwrócenie uwagi na ideologizację nauczania i wychowania w szkołach pod pozorem “naukowości”, druga – uświadamiała wagę cnót w wychowaniu.

W ramach kampanii: “Stop szkolnej indoktrynacji!” udostępniłem e-booka „Antypedagogika i inne herezje!” a w ramach „Bez cnót nie ma wychowania!” – „Czas powrócić do wychowania cnót!”.

Kursy i e-booki

W minionym roku przygotowałem również większe materiały w ramach płatnych produktów. Są to dwa kursy: Jak panować nad klasą?” oraz “Jak skutecznie pracować nad charakterem ?” (zawierają prezentacje oraz nagrania audio). Wydałem też jedną książkę elektroniczną: “Wychować człowieka szlachetnego”.

Za sukces uważam fakt poznania wielu osób, z którymi utrzymuję kontakt e-mailowy, i które pomagają mi w różnych aspektach moich deziałań.

Współpraca

Szczególnie wdzięczny jestem za współpracę: p. dr. Mikołajowi Krasnodębskiemu, który jako filozof wychowania wspiera mnie od strony koncepcyjno-filozoficznej; p. Pawłowi Pomiankowi, który pomaga mi przygotowywać e-książki (współpracujemy też na innych polach) oraz p. Patrykowi Szadkowskiemu, który doradza mi w sprawach technologii internetowych, pomaga tworzyć grafiki.

Wiele osób systematycznie promuje bloga wśród znajomych i na forach internetowych. Za to wszystkim serdecznie dziękuję! Jednak szczególne jestem wdzięczny p. Agnieszce, która systematycznie linkuje teksty pojawiające się na blogu.

Przyszłość

W nadchodzącym roku zamierzam również działać w tych samych kierunkach. Będę więc prowadził akcje internetowe, rozbudowywał bazę produktów informatycznych (kursy, e-booki) oraz pisał artykuły przeznaczone na bloga.

Planuję utworzyć też nowe strony internetowe z uwagi na fakt, że “Edukacja klasyczna w XXI wieku” mieści w sobie zbyt wiele różnych treści, kierowanych do różnych grup osób. W przyszłości powstanie blog skierowany do młodych ludzi o pracy nad sobą oraz dla nauczycieli uwzględniający specyfikę ich zawodu.


Zapisz się na newsletter a otrzymasz darmowy raport: Dwie rzeczy, które musisz zrobić, żeby dzieci słuchały Twych poleceń oraz artykuł w PDF: 23 wskazówki, jak wydawać polecenia dzieciom


Akceptuję politykę prywatności - Twój e-mail będzie bezpieczny.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie, na moje konto poczty elektronicznej, informacji handlowych w formie mailingów i newslettera wysyłanych przez Firma EK Dariusz Zalewski. Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymywania wiadomości.
 


POLECAM MOJE KSIĄŻKI I KURSY AUDIO

form
KSIĄŻKA: Wychować człowieka szlachetnego
form
KSIĄŻKA: Decyduj i walcz!
KSIĄŻKA: Rozumna dyscyplina NOWOŚĆ!!!
KSIĄŻKA: Nieposłuszne dzieci, posłuszni rodzice
___________________________________________________________________________
Jak panować nad klasą?
KURS AUDIO: Jak panować nad klasą?
KURS AUDIO: Obżarstwo poskromione
KURS AUDIO: Cud posłuszeństwa
KURS AUDIO: Mocarz zmiany. 
___________________________________________________________________________