W marcu ukaże się moja najnowsza książka zatytułowana: “Decyduj i walcz! Podstawy formowania charakteru”.

Niestety nie zdołam, tak jak planowałem pierwotnie, wprowadzić jej do sprzedaży na początku marca. Na dzień dzisiejszy realną datą wydaje się 17 marca.

Tematyka, główna idea

Wspomniana książka kontynuuje tematykę moich wcześniejszych prac: “Wychować człowieka szlachetnego” i “Sztuki samowychowania”, czyli podejmuje zagadnienia klasycznych idei wychowawczych przełożonych na język współczesny.

Dla kogo jest przeznaczona?

decyduj i walcz 1okładka mała rgbKsiążka skierowana jest zarówno do młodych Czytelników, jak i starszych. Myślę, że jej treść powinna być zrozumiała już dla uczniów szkoły średniej. Oczywiście rodzice i wychowawcy również znajdą tu wiele inspiracji. Jeśli bowiem coś możemy zastosować w pracy samowychowawczej w stosunku do siebie, to możemy to także zastosować w wychowaniu dzieci.

Cel

Cel jaki mi przyświecał przy pisaniu “Decyduj i walcz!” nie sprowadzał się jedynie do przekazania Czytelnikowi odpowiedniej porcji wiedzy na temat kształtowania charakteru. Chodziło mi raczej o wzbudzenie motywacji. Po tej lekturze każdy ma zapalić się do pracy nad sobą, a zdobyte w trakcie lektury informacje mają pomóc utrzymąć motywację na odpowiednim poziomie.

Na czym polega oryginalność książki?

Obecnie na rynku znajduje się wiele publikacji z dziedziny tzw. “rozwoju osobistego”. Wiele z nich obiecuje natychmiastowy efekt, a są też takie, które odwołują się do technik niemal magicznych. Tutaj mamy powrót do tradycji, do formowania charakteru w oparciu o sprawdzone, tradycyjne metody. Nie obiecuję cudów, ale konsekwentne stosowanie wskazówek powinno prowadzić do trwałych i pozytywnych efektów.

Struktura 

Książka składa się z 25 artykułów, które poruszają tematykę kształtowania charakteru. Teksty te pojawiały się na blogu bądź w prasie, ale teraz zostały przeredagowane, uzupełnione, a ich starsze wersje (jako niepełne) usunięte ze strony internetowej.

Zagadnienia szczegółowe:

– o roztropnym decydowaniu,

– o sposobach radzenia sobie ze “słomianym zapałem”,

– o motywacyjnym perpetum mobile,

– o największym sekrecie motywacji,

– o sztuce tłumienia smutków,

– o pokonywaniu nawyku odkładnia i lenistwa,

– o punktualności,

– o porządku,

– o oszczędzaniu czasu,

– o osiąganiu pokoju wewnętrznego,

– o panowaniu nad gniewem,

– o czystości moralnej,

– o panowaniu nad mimiką,

– o formacji intelektualnej i retorycznej.

Gdzie będzie można kupić książkę?

Książka na razie będzie dostępna tylko w Internecie. Sprzedawana za pośrednictwem mojej strony www.kursy-zalewski.info. Nie wykluczam z czasem współpracy z innymi podmiotami (sklepami internetowymi, hurtowniami), ale na tę chwilę można będzie ją nabyć tylko w ten sposób.

W pierwszych dniach sprzedaży przeprowadzę promocję i będzie można zakupić ją stosunko tanio. Wątpię by komuś udało się później dostać ją na korzystniejszych warunkach. Chyba, że po kilku latach na wyprzedażach.


Zapisz się na newsletter a otrzymasz darmowy raport: Dwie rzeczy, które musisz zrobić, żeby dzieci słuchały Twych poleceń oraz artykuł w PDF: 23 wskazówki, jak wydawać polecenia dzieciom


Akceptuję politykę prywatności - Twój e-mail będzie bezpieczny.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie, na moje konto poczty elektronicznej, informacji handlowych w formie mailingów i newslettera wysyłanych przez Firma EK Dariusz Zalewski. Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymywania wiadomości.
 


POLECAM MOJE KSIĄŻKI I KURSY AUDIO

form
KSIĄŻKA: Wychować człowieka szlachetnego
form
KSIĄŻKA: Decyduj i walcz!
KSIĄŻKA: Rozumna dyscyplina NOWOŚĆ!!!
KSIĄŻKA: Nieposłuszne dzieci, posłuszni rodzice
___________________________________________________________________________
Jak panować nad klasą?
KURS AUDIO: Jak panować nad klasą?
KURS AUDIO: Obżarstwo poskromione
KURS AUDIO: Cud posłuszeństwa
KURS AUDIO: Mocarz zmiany. 
___________________________________________________________________________