W mijającym roku opublikowałem 26 artykułów. W tym wpisie przedstawiam te najpopularniejsze (według Google Analytics).

Zanim przejdę do rankigu kilka ogólnych refleksji. Generalnie stwierdzam u siebie postępujące… lenistwo😊. Wystarczy spojrzeć na poniższe zestawienie, w którym mamy dany rok i ilość opublikowanych tekstów, aby zrozumieć w czym rzecz:
                   rok 2018 – 26 artykułów
                          2017 – 33
                          2016 – 33
                          2015 – 56
                          2014 – 61
                          2013 – 62
                          2012 – 91
                          2011 – 74
                         2010 – 105
                         2009 – 38 (7 miesięcy)

Widać wyraźnie pogłębiającą się tendencję spadkową. Dodam tu, że w 2009 roku rozwijałem równocześnie dwa blogi, stąd mniejsza aktywność na Edukacja-Klasyczna.PL.

Jednak w 2010 roku wystąpiła prawdziwa eksplozja nowych treści. Potem  lekki spadek, w 2012 znowu zdecydowanie więcej wpisów, następnie przez 3 lata stabilizacja na poziomie 60, a w ostatnich 3 latach o połowę mniej publikacji.

Książki i kursy

Generalnie jest to wynikiem przyjętej strategii, staram się dbać o lepszą jakość wpisów i wykonuję więcej prac okołoblogowych. Kilka lat temu wpis bywał komentarzem do informacji czy notki prasowej. Teraz to zazwyczaj artykuł któremu poświęcam kilka godzin.

Na usprawiedliwienia wspomnianego “lenistwa” dodam, że w mijającym roku opublikowałem również nową książkę, pod tytułem: “Rozumna dyscyplina”. Praca nad nią pochłonęła sporo czasu i również miała wpływ na ograniczenie aktywności blogowej.

Po jej wydaniu od razu przystąpiłem do pisania następnej. Jest to kontynuacja “Decyduj i walcz!”, czyli dotyczy raczej kwestii związanych z rozwojem duchowym i kształtowaniem charakteru, a nie wychowania w sensie ścisłym.

Równocześnie rozpisuję (opracowuję) nowy kurs dla nauczycieli (tytuł na razie pozostanie tajemnicą). Mam też nagrany w wakacje materiał dotyczący podstaw edukacji klasycznej (muszę go tylko technicznie opracować).

Najpopularniejsze 2018

O popularności wpisów decyduje głównie wyszukiwarka Google, ale również media społecznościowe. Ludzie szukają według interesujących ich tematów. Nie zawsze gusta te są tożsame z moimi.

Gdyby to ode mnie zależało klasyfikacja byłaby inna. W tym przypadku o kolejności zadecydowała demokratyczna większość i algorytmy, które wyciągają poszczególne teksty na górę w wynikach wyszukiwania.

Miejsce pierwsze

Artykuł skierowany głównie do nauczycieli i przez nich wypromowany w mediach społecznościowych – za co dziękuję. Zdecydowane zwycięstwo, ponad 14 tyś odsłon (od września).

Miejsce drugie

Krótkie wprowadzenie do mojej nowej książki “Rozumna dyscyplina”. Skondensowane informacje, które pomogą zapanować nad rozbrykanym synem. 

Miejsce trzecie

Tekst skierowany do wychowawców, rodziców, jak i każdego kto chce kształtować własny charakter. Podstawowe strategie zwalczania popularnych wad.

Miejsce czwarte

W nawiązaniu do stwierdzenia Sokratesa, że wdrażanie do roli suwerena  dokonuje się przez ascezę, piszę o znaczeniu wyrzeczenia w budowaniu charakteru i jego roli w osiąganiu celów życiowych.

Miejsce piąte

Czasami słyszy się zarzut, że ktoś źle wychował dziecko. Nie zawsze rodzic jest winny.  W artykule o tym, co ogranicza opiekunów w podejmowanych wysiłkach wychowawczych, a nawet rozgrzesza z nienajlepszych rezultatów.

Miejsce szóste

Wytrwanie w postanowieniu to klucz do przemiany duchowej. Pamiętajmy, że nie wystarczy tylko znać omówione tu rady, ale trzeba jeszcze przełożyć je na praktykę.

Miejsce siódme

Można wyróżnić kilka sytuacji, w których należy spodziewać się szczególnego  osłabienia woli. Warto je znać i przygotować sobie określone strategie działania na wypadek ich pojawienia się. 

Miejsce ośme

Czy podporządkowanie autorytetom rzeczywiście jest zawsze bezwarunkowe? Czy może jest tak, że owszem autorytety wskazują nam drogę, ale nas nie determinują?  

Miejsce dziewiąte

O zapomnianym elemencie, który wpływa na osłabienie woli. Co zrobić, żeby życie nabrało sensu i chciało się nam ze zdwojoną mocą walczyć ze słabościami?

Miejsce dziesiąte

Jedni przekonują, że tresowanie (przyzwyczajanie) jest najważniejsze, drudzy, że wystarczy uświadomić (dać wiedzę) i przemiana człowieka dokona się sama. Jaka jest prawda? Zapisz się na newsletter a otrzymasz darmowy raport: Dwie rzeczy, które musisz zrobić, żeby dzieci słuchały Twych poleceń oraz artykuł w PDF: 23 wskazówki, jak wydawać polecenia dzieciom


Akceptuję politykę prywatności - Twój e-mail będzie bezpieczny.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie, na moje konto poczty elektronicznej, informacji handlowych w formie mailingów i newslettera wysyłanych przez Firma EK Dariusz Zalewski. Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymywania wiadomości.
 


POLECAM MOJE KSIĄŻKI I KURSY AUDIO

form
KSIĄŻKA: Wychować człowieka szlachetnego
form
KSIĄŻKA: Decyduj i walcz!
KSIĄŻKA: Rozumna dyscyplina NOWOŚĆ!!!
KSIĄŻKA: Nieposłuszne dzieci, posłuszni rodzice
___________________________________________________________________________
Jak panować nad klasą?
KURS AUDIO: Jak panować nad klasą?
KURS AUDIO: Obżarstwo poskromione
KURS AUDIO: Cud posłuszeństwa
KURS AUDIO: Mocarz zmiany. 
___________________________________________________________________________