Od 15 stycznia 2011 roku prowadziłem na blogu EDUKACJA KLASYCZNA W XXI WIEKU, Akcję informacyjną zatytułowaną: „Stop szkolnej indoktrynacji!”. W ramach Akcji starałem się przybliżyć problematykę związaną z pewną formą ukrytej manipulacji w szkolnictwie.

Zazwyczaj konserwatywna część opinii publicznej oburza się na spektakularne działania władz czy grup społecznych usiłujących zmienić pragramy edukacyjne w duchu lewicowo-liberalnym.

Jest to oczywiście słuszne oburzenie. Niestety, aż tak wyraźnie nie wybrzmiewa sprzeciw wobec pewnych metod pedagogicznych, które, choć pozornie nie narzucają się z obrazoburczymi treściami, to jednak pośrednio (poprzez ideologie z jakich wyrastają) “lansują” koncepcję człowieka niezgodną z tradycyjnym nauczaniem katolickim.

Wspomniana Akcja miała uczulić właśnie na tę kwestię. W jej ramach rozdawałem e-booka: „Antypedagogika i inne herezje”, który opisywał kilka ideologii edukacyjnych utrzymanych w nowomodnym duchu. E-booka pobrało w sumie 1115 osób (stan na dzień 15.07.2011 r.).

Dodatkowo w ramach Akcji wyraziłem swoją opnię na temat koncepcji pedagogicznych zgłaszanych przez Czytelników: “Metody Domana” i “Programów edukacyjnych Akademii Nauki”.

Akcję formalnie zakończyłem 30 czerwca. A teraz refleksja podsumowująca.

1115 pobrań darmowego ebooka „Antypedagogika i inne herezje” nie jest wynikiem imponującym, Niemniej, mając świadomość, że działałem bez wsparcia wielkich mediów, pracując po godzinach, troszeczkę metodami chałupniczymi, to w tym kontekście nie jest to najgorszy wynik.

Jeszcze raz w tym miejscu dziękuję wszystkim osobom, które pomagały mi w dotarciu do tych ponad tysiąca osób.

Co dalej? Każdy będzie miał jeszcze przez jakiś czas możliwość pobrania e-booka: “Antypedagogika i inne herezje”. Na jesień przygotowują zaś inną kampanię. Dlatego zachęcam do śledzenia tego co się dzieje na blogu przez zapisanie się na Newsletter lub kanał RSS.

PS. Ukazała się moja nowa książka "Rozumna dyscyplina". Wejdź na stronę książki i zapoznaj się z jej szczegółowym opisem➡➡➡Zapisz się na newsletter a otrzymasz darmowy raport: Dwie rzeczy, które musisz zrobić, żeby dzieci słuchały Twych poleceń oraz artykuł w PDF: 23 wskazówki, jak wydawać polecenia dzieciom


Akceptuję politykę prywatności - Twój e-mail będzie bezpieczny.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie, na moje konto poczty elektronicznej, informacji handlowych w formie mailingów i newslettera wysyłanych przez Firma EK Dariusz Zalewski. Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymywania wiadomości.
 


POLECAM MOJE KSIĄŻKI I KURSY AUDIO

form
KSIĄŻKA: Wychować człowieka szlachetnego
form
KSIĄŻKA: Decyduj i walcz!
KSIĄŻKA: Rozumna dyscyplina NOWOŚĆ!!!
KSIĄŻKA: Nieposłuszne dzieci, posłuszni rodzice
___________________________________________________________________________
Jak panować nad klasą?
KURS AUDIO: Jak panować nad klasą?
KURS AUDIO: Obżarstwo poskromione
KURS AUDIO: Cud posłuszeństwa
KURS AUDIO: Mocarz zmiany. 
___________________________________________________________________________