Internet nie tylko niesie zagrożenia, ale może wspierać edukację. Kilka razy prezentowałem aplikacje internetowe pomagające w nauce czy pracy nad charakterem. Dzisiaj też będzie o tego typu stronie.

Zacznę od początku. Od kilku dni rozglądałem się za nauczycielem od chemii, który wsparłby domową edukację mojego dziecka. Nie, nie… Uczy się w szkole, ale najwyraźniej potrzebuje dodatkowej edukacji domowej. A ja z chemii na tym poziomie – nie będę ukrywał – nie mam za wiele mocy. Słowem – szukałem korepetytora.

Szczerze powiedziawszy nie wiedziałem jak się za to zabrać, bo do tej pory tego typu wsparcie nie było nam potrzebne. Rozejrzałem się po znajomych, ale jeden mieszka w odległej dzielnicy i byłby problem z dojazdami, drugi – nie ma czasu.

Zaczynał się robić mały problem. Myślałem już o stronach z ogłoszeniami, a tu nagle w mojej poczcie pojawiła się nowa wiadomość. Przyszła propozycja napisania tekstu o stronie łączącej ze sobą uczniów i… korepetytorów! Strona nosi nazwę PREPLY.

Z ciekawości przejrzałem ją i okazało się, że jest mądrze, a zarazem prosto pomyślana.

Serwis Preply okazał się być bardzo intuicyjny. Na głównej stronie biją w oczy dwa okienka: w jednym wpisujemy przedmiot, w drugim miasto. Wpisałem chemię i nazwę mojej miejscowości. I klik – od razu wyskoczyły fotki korepetytorów.

Można ich sobie wyświetlić od najdroższych (za godzinę) lub od najtańszych. Co ciekawe, istnieje możliwość wyszukania, biorąc za kryterium dzielnicę w której mieszkają. W dużych miastach ma to duże znaczenie, bo odpadają uciążliwe dojazdy na drugi kraniec danego grodu.

Przy zdjęciu znajdują się niewielkie CV: wykształcenie, ile lat praktyki itd. Zajęcia mogą odbywać się w domu lub przez Skype’a. Sprawdzając profil dowiadujemy się więcej o nauczycielu. Dany korepetytor może zaproponować wsparcie nie tylko z jednego przedmiotu, ale z dwóch, a nawet więcej. Nauczyciel wskazuje także jaki wiek uczniów preferuje.

Po wyborze korepetytora wysyłamy zgłoszenie. W specjalnym oknie możemy zadać dodatkowe pytanie. W harmonogramie wskazujemy także preferowany przez nas dzień tygodnia, w którym mogłyby odbywać się zajęcia.

Gdy nauczyciel zaakceptuje zgłoszenie opłacamy pierwszą lekcję. Jeśli będziemy z niej zadowoleni – wykupujemy pakiet na przyszłość. Dodam jeszcze, że po przeprowadzonych zajęciach uczeń ma możliwość wystawienia opinii nauczycielowi.

W przypadku chemii czy fizyki szukamy korepetytora w pobliżu miejsca zamieszkania, ale np. jeśli chcemy doskonalić angielski z obcokrajowcem, to ten warunek nie jest konieczny. Przez Skype’a możemy sobie konwersować na odległość. Preply daje możliwość nawiązania kontaktu z osobą posługującą się na co dzień językiem angielskim, a mieszkającą np. w Anglii.

Ale nie dotyczy to tylko języka angielskiego. Sprawdzałem, że taka możliwość istnieje również w przypadku nauki innych języków. Preply ma korepetytorów na różnych kontynetach.

Słowem – wygląda to ciekawie i zachęcająco.

Adres strony: http:// preply.com/pl

artykuł sponsorowany