‼Uwaga! Zatrzymaj się na chwilę. Ważne tylko dzisiaj. Zamawiając kurs audio >>> MOCARZ ZMIANY zaoszczędzisz aż 10 zł. Przy zamówieniu wpisz kod zniżkowy " 10mocarz "

Problem spadku czytelnictwa z pewnością ma wpływ na ogólną edukację młodego pokolenia. Czytelnictwo sprzyja rozwojowi młodzieży. Jednak jest i druga strona medalu. Bywa, że czytanie książek… szkodzi.

Weźmy chociażby “Mein Kampf” Hitlera. Nie ulega wątpliwości, iż jest to książka szkodliwa. Analogicznie wzrost czytelnictwa literatury kryptomagicznej czy pornograficznej nie może być popierany przez odpowiedzialnych rodziców. Selekcja jest koniecznością. Liberałowie jednak pod pozorem wolności forsują ideę czytelnictwa totalnego, przemycając w niej różnych Harrych Potterów itp.


Ktoś powiedział: “- Lepiej, że dziecko czyta Harry Pottera, jakby miało nic nie czytać. ”

Czy na pewno? Nie obawiam się powiedzieć: niech lepiej nic nie czyta, jak ma czytać literaturę negatywnie wpływającą na formację moralną i duchową.

Czytanie dla samego czytania nie jest celem. Dlatego dziecku należy starannie dobierać lekturę. Gdy książka jest wartościowa, to niewątpliwie pozytywnie stymuluje jego rozwój.

W młodszym wieku selekcja jest ułatwiona. Gdy pociechy nie znają jeszcze liter rodzice wyręczają ich w czytaniu, wtedy wpływ mamy i taty na wybór lektury jest największy. Z wiekiem kontrola rodzicielska słabnie.
Oczywiście najlepiej, gdy rodzice sami czytają. Ale niekiedy po prostu brakuje czasu, wówczas warto wykorzystać audiobooki z bajkami czy powieściami dla dzieci. (Sporo tego można znaleźć np. na Nexto.pl czy Edukacyjnej.pl).
Zauważyłem, że dzieci lubią kilkakrotnie wysłuchać danej opowieści.  Słuchają przy okazji codziennych zabaw czy prac porządkowych. Za każdym razem odkrywając w nich coś nowego. (Można to poznać po zadawanych pytaniach). Żaden rodzic nie jest tak dyspozycyjny, żeby mógł na okrągło czytać swoim pociechom. Zatem warto zaopatrzyć się w kilka audiobooków i wypróbować ich działanie.

 

Pobierz bezpłatny Raport:

Dwie rzeczy, które musisz zrobić, żeby dzieci słuchały Twych poleceń                                      

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam zgodę na przesyłanie na mój adres e-mail informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach pochodzących od Dariusza Zalewskiego, który jest administratorem danych osobowych. Ze szczegółami usługi i danymi adresowymi administratora zapoznałem się w Polityce Prywatności.

POLECAM MOJE KSIĄŻKI I KURSY AUDIO

form
KSIĄŻKA: Wychować człowieka szlachetnego
form
KSIĄŻKA: Decyduj i walcz!
KSIĄŻKA: Nieposłuszne dzieci, posłuszni rodzice
___________________________________________________________________________
Jak panować nad klasą?
KURS AUDIO: Jak panować nad klasą?
KURS AUDIO: Obżarstwo poskromione NOWOŚĆ!
KURS AUDIO: Cud posłuszeństwa
KURS AUDIO: Mocarz zmiany. 
___________________________________________________________________________