W najnowszym 7 (2/2012) numerze pisma IMAGO wydawanego przez Fundację Pro Humana Vita ukazał się mój artykuł “Czego się jaś nie nauczył…”. Zachęcam do lektury. Poniżej fragment wspomnianego tekstu:

* * *

“Słowa uczą, przykłady pociągają” – również w tym przypadku ta zasada sprawdza się doskonale. Rodzice muszą przede wszystkim pokazać, że są ludźmi prawymi. Udowodnią to poprzez wierność swoim zasadom w różnych sytuacjach życiowych. Rodzicielskie, codzienne trwanie przy dobru pomaga odpowiednio ukształtować sumienia dzieci.

Jednak być może przyjdzie im również zdać szczególny egzamin z człowieczeństwa i właściwej postawy moralnej. Egzaminatorami będą dzieci, a egzamin sprowokuje samo życie. Może to będzie choroba lub sytuacja trudnego wyboru (coś trzeba będzie stracić, trzymając się wiernie zasad), która stanie się właśnie wspomnianym egzaminem. Dzieci będą bacznie obserwowały reakcję rodziców i w przyszłości powielą ją. Przy dobrze zdanym “egzaminie” autorytet buduje się bardzo szybko. (…).

Więcej w → IMAGO


 

Pobierz bezpłatny Raport:

Dwie rzeczy, które musisz zrobić, żeby dzieci słuchały Twych poleceń                                      

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam zgodę na przesyłanie na mój adres e-mail informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach pochodzących od Dariusza Zalewskiego, który jest administratorem danych osobowych. Ze szczegółami usługi i danymi adresowymi administratora zapoznałem się w Polityce Prywatności.

POLECAM MOJE KSIĄŻKI I KURSY AUDIO

form
KSIĄŻKA: Wychować człowieka szlachetnego
form
KSIĄŻKA: Decyduj i walcz!
KSIĄŻKA: Nieposłuszne dzieci, posłuszni rodzice
___________________________________________________________________________
Jak panować nad klasą?
KURS AUDIO: Jak panować nad klasą?
KURS AUDIO: Obżarstwo poskromione NOWOŚĆ!
KURS AUDIO: Cud posłuszeństwa
KURS AUDIO: Mocarz zmiany. 
___________________________________________________________________________