W najnowszym 7 (2/2012) numerze pisma IMAGO wydawanego przez Fundację Pro Humana Vita ukazał się mój artykuł “Czego się jaś nie nauczył…”. Zachęcam do lektury. Poniżej fragment wspomnianego tekstu:

* * *

“Słowa uczą, przykłady pociągają” – również w tym przypadku ta zasada sprawdza się doskonale. Rodzice muszą przede wszystkim pokazać, że są ludźmi prawymi. Udowodnią to poprzez wierność swoim zasadom w różnych sytuacjach życiowych. Rodzicielskie, codzienne trwanie przy dobru pomaga odpowiednio ukształtować sumienia dzieci.

Jednak być może przyjdzie im również zdać szczególny egzamin z człowieczeństwa i właściwej postawy moralnej. Egzaminatorami będą dzieci, a egzamin sprowokuje samo życie. Może to będzie choroba lub sytuacja trudnego wyboru (coś trzeba będzie stracić, trzymając się wiernie zasad), która stanie się właśnie wspomnianym egzaminem. Dzieci będą bacznie obserwowały reakcję rodziców i w przyszłości powielą ją. Przy dobrze zdanym “egzaminie” autorytet buduje się bardzo szybko. (…).

Więcej w → IMAGOZapisz się na newsletter a otrzymasz darmowy raport: Dwie rzeczy, które musisz zrobić, żeby dzieci słuchały Twych poleceń oraz artykuł w PDF: 23 wskazówki, jak wydawać polecenia dzieciom


Akceptuję politykę prywatności - Twój e-mail będzie bezpieczny.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie, na moje konto poczty elektronicznej, informacji handlowych w formie mailingów i newslettera wysyłanych przez Firma EK Dariusz Zalewski. Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymywania wiadomości.
 


POLECAM MOJE KSIĄŻKI I KURSY AUDIO

form
KSIĄŻKA: Wychować człowieka szlachetnego
form
KSIĄŻKA: Decyduj i walcz!
KSIĄŻKA: Rozumna dyscyplina NOWOŚĆ!!!
KSIĄŻKA: Nieposłuszne dzieci, posłuszni rodzice
___________________________________________________________________________
Jak panować nad klasą?
KURS AUDIO: Jak panować nad klasą?
KURS AUDIO: Obżarstwo poskromione
KURS AUDIO: Cud posłuszeństwa
KURS AUDIO: Mocarz zmiany. 
___________________________________________________________________________