Wpis gościnny – sponsorowany. 

Jak w dzisiejszych czasach motywować uczniów? Sprawiać, by pogłębiali wiedzę z radością?

Odpowiedzi jest kilka, ważne jest, by poszukiwać nowych form edukacji.
Do wyboru mamy niezliczoną ilość motywatorów. To co istotne, to to by dana forma edukacji sprawiała przyjemność uczniom.

managameRozbudzić pasję do nauki można na wiele sposobów, natomiast nikt nie ma wątpliwości, że ta najprzyjemniejsza forma opiera się na łączeniu edukacji z zabawą. Efektywny system pochłaniania wiedzy z zakresu przedsiębiorczości odbywać się może na zasadzie wirtualnej podróży, gry on­line.

Istnieje wielu przeciwników komputerowego świata, można jednak potraktować go jako narzędzie to pozyskiwania wiedzy z różnych dziedzin.

Jedna z bardziej docenianych i wartościowych w dzisiejszym świecie jest wiedza na temat przedsiębiorczości. Stanowi potęgę w świecie biznesu i ekonomii jak i w wielu innych dziedzinach. W wielu nowoczesnych szkołach nauczyciele dbają, aby uczniowie zdobywali narzędzia rozumienia rzeczywistości, oddziaływali na swoje środowisko i jednocześnie współpracowali z innymi ludźmi na różnych płaszczyznach działalności.

Taki wszechstronny rozwój jednostki w dobie dzisiejszych urządzeń może przebiegać w formie zabawy. Nie tylko dyrektor wielkiej firmy lub pracownik banku powinien być świadomy jak przydatne jest umiejętne podejmowanie decyzji. W ramach zdobywania wiedzy w sposób przyjemny powstała gra edukacyjna Mana Game, której zadaniem jest wprowadzić użytkownika w świat przemysłu spożywczego. Wszystko co odbywa się we wnętrzu odwzorowuję rzeczywiste sytuację.

Gracze mają możliwość wejścia w realną sytuacje przedsiębiorcy, mierzyć się z zadaniami z którymi i ludzie sukcesu się mierzą.Gwarantuje zachęcanie uczniów do grania w Mana Game, nie tylko w trakcie zajęć szkolnych, ale również w domu. Gra rozwija kreatywność poprzez konieczność tworzenia własnych firm oraz zmagania się z rzeczywistymi problemami.

Uczy podejmowania decyzji i radzenia sobie z praktycznymi zadaniami. Jeśli chcemy, by uczniowie cenili nas nie tylko za kreatywność, lecz również za obeznanie w najnowszych trendach to powinniśmy korzystać z nowych form edukacji, jak najczęściej.