W ubiegłym tygodniu zakończyłem pierwszy etap Akcji informacyjnej: “Bez cnót nie ma wychowania!” Pisząc o pierwszym etapie zakładam automatycznie, że będzie drugi. Tak, postanowiłem Akcję kontynuować.

Na razie dotarłem do społeczności internautów skupionych głównie wokół bloga Edukacja Klasyczna. Teraz zaś zamierzam wyjść do osób, którzy nie zetknęły się bezpośrednio z treściami prezentowanymi na blogu.

Dlatego apeluję do właścicieli stron czy newsletterów, którzy skupiają osoby myślące w duchu konserwatywnym i katolickim: chciałbym na Waszych stronach przeprowadzić podobną kampanię.

A teraz kilka refleksji na temat Akcji przeprowadzonej w dniach 23.11.2011 – 30.11.2011 r.

Ważny temat

Temat kształtowania cnót okazał się ważnym dla sporej grupy Internautów. Obawiałem się, czy użycie słowa “cnota” w tytule Akcji nie okaże się zbyt ryzykowne z uwagi na prymitywne konotacje z nim związane?

Kilka lat temu w ramach Instytutu Edukacji Narodowej organizowaliśmy podobne kampanie, lecz z naciskiem na słowo “charakter”. Tutaj zaś “bez owijania w bawełnę” wyakcentowałem właśnie konieczność wychowania cnót. Oddźwiek – przynajmniej w grupie skupionej wokół mojego bloga – był bardzo pozytywny.

Otrzymałem mnóstwo e-mailów, na które starałem się odpowiadać, co dosyć konsekwentnie wyłączyło mnie z działań np. na Facebooku.

Ciekawe, jak na hasło: “Bez cnót nie ma wychowania!” zareagują osoby, które nie są zbyt oswojone z tematyką aretologiczną?

Klika liczb

Darmowego e-booka: “Czas powrócić do wychowania cnót”, rozdawanego w ramach Akcji, pobrało około 800 osób. Może nie są to liczby powalające, ale świadczą o sporym zainteresowaniu tematem.

Zważywszy, że e-booki nie są zbyt popularnym środkiem przekazu w Polsce, tym bardziej wśród osób o poglądach konserwatywnych, to wynik należy uznać za dobry.

Dla porównania – gdy przed kilkoma miesiącami przeprowadzałem Akcję: “Stop szkolnej indoktrynacji!”, towarzyszącego jej e-booka (“Edukacyjne herezje”) w tak krótkim czasie pobrało ok. 200 osób. Postęp jest zatem znaczący.

Dodam jeszcze, że ruch na blogu w pierwszych dniach Akcji wzrósł o 500% .

Do tematu cnót będę wracał jeszcze niejednokrotnie, bo jest on niejako wpisany w funkcjonowanie bloga. W najbliższych dniach przygotuję zestaw najczęstszych pytań, które pojawiają się w kontekście cnót (FAQ). Będzie to taka swoista “errata” do Akcji.

Dziękuję za zakupienie e-booka

Dziękuję tym wszyskim, którzy zdecydowali się zakupić moją pracę “Wychować człowieka szlachetnego” w wersji elektronicznej. Nie ukrywam, że dzięki temu będę mógł efektywniej zorganizować sobie pracę.

Do tej pory większość czasu poświęcałem na zagadnienia techniczne związane z funkcjonowaniem bloga czy różnych aplikacji, które służyły prezentacji treści.

Teraz zaś będę mógł delegować pewne zadania i tym samym skoncentrować się bardziej na pisaniu.

Zachęcam zatem wszystkich sympatyków bloga do kupowania moich kursów: “Jak panować nad klasą”?, “Jak skutecznie pracować nad charakterem?” oraz e-booka: “Wychować człowieka szlachetnego”.

Dzięki temu blog i związane z nim projekty będą mogły się szybciej urzeczywistnić. W najbliższych dniach (góra tygodniach), planuję premierę ważnego projektu, który powinien przyśpieszyć różne działania na rzecz “pedagogicznej kontrrewolucji”!

[warning]KUPUJĄC MOJE KURSY I E-BOOKI WSPOMAGASZ ROZWÓJ BLOGA[/warning]Zapisz się na newsletter a otrzymasz darmowy raport: Dwie rzeczy, które musisz zrobić, żeby dzieci słuchały Twych poleceń oraz artykuł w PDF: 23 wskazówki, jak wydawać polecenia dzieciom


Akceptuję politykę prywatności - Twój e-mail będzie bezpieczny.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie, na moje konto poczty elektronicznej, informacji handlowych w formie mailingów i newslettera wysyłanych przez Firma EK Dariusz Zalewski. Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymywania wiadomości.
 


POLECAM MOJE KSIĄŻKI I KURSY AUDIO

form
KSIĄŻKA: Wychować człowieka szlachetnego
form
KSIĄŻKA: Decyduj i walcz!
KSIĄŻKA: Rozumna dyscyplina NOWOŚĆ!!!
KSIĄŻKA: Nieposłuszne dzieci, posłuszni rodzice
___________________________________________________________________________
Jak panować nad klasą?
KURS AUDIO: Jak panować nad klasą?
KURS AUDIO: Obżarstwo poskromione
KURS AUDIO: Cud posłuszeństwa
KURS AUDIO: Mocarz zmiany. 
___________________________________________________________________________