Dzisiaj w telegraficznym skrócie spóźnione podsumowanie minionego roku.  Świąteczne wyjazdy i typowo zimowe choroby sprawiły, że nie udało mi się zrobić podsumowania na przełomie grudnia i stycznia.

Jednakże takie podsumowanie jest konieczne z uwagi na okazjonalnych Czytelników, którym chciałbym przybliżyć moją działalność w ciągu roku.  Przy okazji opowiem o niektórych planach na najbliższe miesiące.

Najpopularniejsze teksty

W roku 2016 napisałem 33 artykuły. Średnio publikowałem 2-3 nowe teksty w miesiącu. Dodatkowo przy okazji promocji kursów tworzyłem prezentacje video oraz nagrałem jeden podcast.

Poniżej pięć najpopularniejszych artykułów:

1. 10 książek, które ukształtowały moje widzenie pedagogiki

2.  Jak-dyscyplinować-dzieci?

3. Dlaczego dzieciom szybko przestaje się podobać-w-szkole?

4. Pułapki “postępowej” pedagogiki

Na te pytania nie ma prostych odpowiedzi

W bieżącym roku nowe posty będą się pojawiały co dwa tygodnie (zazwyczaj w poniedziałki). Dopuszczam możliwość częstszych publikacji, rzadszych – raczej nie.

Kursy internetowe

Oprócz pisania artykułów zajmowałem się głównie tworzeniem nowych kursów. W sumie powstały dwa:  ⇒ “Mocarz zmiany” (autorski program domowego wychowania w oparciu o zasady klasycznego wychowania) i “Cud posłuszeństwa” (plan formowania cnoty posłuszeństwa).

Nowe kursy cieszyły się dużą popularnością, dlatego zamierzam je rozwijać. Najpierw zmienię ich formę. Dotychczas udostępniane były w postaci nagrań, które każdy kursant mógł pobrać na swój pulpit.

Miało to dobre i złe strony. Dobre, bo nie musiałem mieć  drogich platform do publikacji kursów; złe – traciłem kontakt ze studentami. Wiem, że część osób po zakupie odkładała studiowanie na później, zapominała o kursie i … nie było efektów.

Teraz zamierzam zadbać o większe zaangażowanie słuchaczy. Materiały będą udostępniane na specjalnej platformie (własnej lub zewnętrznej). Dodatkowo zostanie rozbudowana część warsztatowo-ćwiczeniowa, wprowadzona dyskusja (maile, komentarze, być może Skype).

Jednak ta zmiana musi wiązać się ze zwiększeniem  kosztów szkoleń.

Kurs “Cud posłuszeństwa” aktualnie nie jest dostępny. Trwają prace nad jego drugą edycją.

“Mocarz zmiany” – w obecnej wersji będzie w sprzedaży tylko do końca stycznia. Później znika z mojego sklepu. Pojawi się za jakiś czas w nowej edycji i … cenie. Kto chciałby nabyć kurs w obecnej wersji – może jeszcze skorzystać w tym tygodniu.

Pozostałe kursy:
Jak skutecznie pracować nad charakterem?
Jak panować nad klasą?
Pięć sposobów na młodzieńczy bunt
Formuła nadziei

pozostają w dotychczasowej formule.

Jednocześnie zachęcam do zapisania się na którąś z list Biuletynu Klasycznego (np. pod tym tekstem). Bo, choć wspomniane 2 kursy będą czasowo wycofane ze sklepu, to subskrybentów traktuję specjalnie i mam dla nich … różne niespodzianki.

Ankieta

Od czasu do czasu (mniej więcej raz w roku) mam w zwyczaju pytać Czytelników o zainteresowania czytelnicze w kontekście wychowania.

Teraz również przygotowałem błyskawiczną, anonimową ankietę z jednym pytaniem. Można na nie odpowiedzieć jednym słowem (zajmie to kilka sekund) lub rozwinąć w dłuższą wypowiedź (jeśli ktoś ma bardziej złożony problem).

Zachęcam do wzięcia udziału w ankiecie. Opinie Czytelników ukierunkują mnie na rzeczywiste problemy.

Wypełnij krótką >>> ANKIETĘZapisz się na newsletter a otrzymasz darmowy raport: Dwie rzeczy, które musisz zrobić, żeby dzieci słuchały Twych poleceń oraz artykuł w PDF: 23 wskazówki, jak wydawać polecenia dzieciom


Akceptuję politykę prywatności - Twój e-mail będzie bezpieczny.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie, na moje konto poczty elektronicznej, informacji handlowych w formie mailingów i newslettera wysyłanych przez Firma EK Dariusz Zalewski. Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymywania wiadomości.
 


POLECAM MOJE KSIĄŻKI I KURSY AUDIO

form
KSIĄŻKA: Wychować człowieka szlachetnego
form
KSIĄŻKA: Decyduj i walcz!
KSIĄŻKA: Rozumna dyscyplina NOWOŚĆ!!!
KSIĄŻKA: Nieposłuszne dzieci, posłuszni rodzice
___________________________________________________________________________
Jak panować nad klasą?
KURS AUDIO: Jak panować nad klasą?
KURS AUDIO: Obżarstwo poskromione
KURS AUDIO: Cud posłuszeństwa
KURS AUDIO: Mocarz zmiany. 
___________________________________________________________________________