UWAGA! OD WRZEŚNIA DO ODWOŁANIA MOJA STRONA SPRZEDAŻOWA KURSY-ZALEWSKI.INFO JEST NIECZYNNA. ZACHĘCAM DO ZAKUPÓW W KSIĘGARNIACH ZAPRZYJAŹNIONYCHTradycja świąteczna każe nam obdarzać najbliższych prezentami. Choć dopiero rozpoczyna się Adwent, to chcąc kupić upominek przez Internet trzeba go już zamówić. Zazwyczaj polecam własne produkty elektroniczne (kursy i e-booki). Dzisiaj wyjdę poza swój ogródek (przynajmniej na chwilę) i zaproponuję “książki papierowe” obcych autorów.

Jeśli macie już wydawać pieniążki na prezenty, to niech będą wartościowe.

Dla dzieci

Wydawnictwo Instytutu Edukacji Narodowej z Lublina wydało książkę Zofii Kossak, pt.: → Topsy i Lupus (Lublin 2012). Osadzona w historycznych realiach II RP, przygodowo-sensacyjna opowieść o przyjaźni, odpowiedzialności i męstwie. Cenzurowana w czasach komunistycznych, teraz znowu w pełnej wersji.

Dzisiaj rodzice często mają problemy z doborem odpowiedniej lektury dla dzieciaków. Tę książkę śmiało można polecić dzieciom w przedziale wiekowym plus minus 7 – 12 lat. Zwłaszcza, że wydana została w twardej oprawie i dodatkowo dołączono do niej płytę z nagraniem audio (tzw. audiobook).

Dla koneserów i smakoszy

Danie pierwsze to: św. Tomasz z Akwinu, → Traktat o roztropności (Kęty 2011). Fragment Sumy Teologicznej. O ile Sumę uważam za najważniejszą książkę napisaną przez człowieka. To “Roztropność” za jej jedną z najbardziej wartościowych części.

Danie drugie: proponuję pracę dra Mikołaja Krasnodębskiego, → Zarys dziejów ateńskiej historii wychowania, (Warszawa 2011). Nowy opis ateńskiej edukacji, która miała olbrzymi wpływ na ukształtowanie się edukacji w ogóle. Autor tej pracy gościnnie pisał też na mojej stronie internetowej.

Dla mamy i taty

Dla rodziców dzieci w tzw. wieku wczesnoszkolnym polecam książkę Bogny Białeckiej.  → Pierwsze lata w szkole. Katolicka publicystka, z wykształcenia psycholog, a zarazem matka (zatem mająca praktyczne doświadczenie wychowawcze) daje wskazówki jak sobie radzić z dziećmi w tym okresie.

Dodatkowo proponuję jeszcze dwie książki ks. P. Pawlukiewicza. Każdy rodzic musi w pewnym momencie przeprowadzić tę rozmowę z dorastającymi dziećmi. Po lekturze → Porozmawiajmy spokojnie o tych sprawach rodzice będę wiedzieli, jak to zrobić.

Można też rodzicem kupić w prezencie inną książkę tego Autora: → Z młodzieżą spokojnie o wolności. Wiadomo, że młodzi mają pęd ku fałszywie pojętej wolności, który trzeba umiejętnie wyhamowywać przez rozmowy. A tego trzeba się uczyć.

* * *

Oczywiście nieustannie polecam również moje książki i kursy w wersji pdf i audio. Tak, tak, wiem: “Szkoda, że nie wydaje pan książek tradycyjnych?”. Cóż, korporacją to ja nie jestem (co najwyżej manufakturką na ćwierć etatu)! Na razie nie stać mnie na wydawanie książek papierowych, a do wydawnictw nie mam wielkiego zaufania.

Drogi Malkontencie: przecież możesz je sobie wydrukować, zbindować i czytać do poduszki! Koszty wysyłki książek papierowych to około 10 zł (poza 3 grudnia w księgarni Selkar). Myślę, że koszt drukowania i bindowania mojego PDFu jest znacznie tańszy.

Zachęcam zatem do odwiedzenia strony ==> Kursy-Zalewski.INFO.


PS. MOJE KSIĄŻKI DO NABYCIA W ZAPRZYJAŹNIONEJ KSIĘGARNI >>> SPRAWDŹ


Zapisz się na newsletter a otrzymasz darmowy raport: Dwie rzeczy, które musisz zrobić, żeby dzieci słuchały Twych poleceń oraz artykuł w PDF: 23 wskazówki, jak wydawać polecenia dzieciom


Akceptuję politykę prywatności - Twój e-mail będzie bezpieczny.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie, na moje konto poczty elektronicznej, informacji handlowych w formie mailingów i newslettera wysyłanych przez Firma EK Dariusz Zalewski. Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymywania wiadomości.
 


-