‼Uwaga! Zatrzymaj się na chwilę. Ważne tylko dzisiaj. Zamawiając kurs audio >>> MOCARZ ZMIANY zaoszczędzisz aż 10 zł. Przy zamówieniu wpisz kod zniżkowy " 10mocarz "

We wtorek kończę akcję “Czas dla nauczyciela”. Przeprowadzałem ją na tym blogu, na Facebooku, a także kierując e-maile do mojej listy adresowej.

Przypominam, że do wtorku (godz. 24.00) po promocyjnych cenach można nabyć e-booka: Jak panować nad klasą?, ewentualnie pakiet złożony z nagrania oraz e-booka.

W tych dniach otrzymałem sporo maili, a nawet telefonów z różnymi pytaniami – postaram się teraz na nie odpowiedzieć.

Dlaczego zablokowane jest kopiowanie tekstów?

Teksty zamieszczane na tym blogu są kopiowane bardzo często (monitoruję ten proces). Jeśli miałoby to służyć celom prywatnym, to oczywiście nie mam nic przeciwko temu. Ale spotykam moje teksty w sieci, czasami nawet podpisane przez inne osoby.

Zdaję sobie sprawę, że blokowanie dostępu do artykułów można obejść, ale zawsze to jakieś utrudnienie. Taki trochę krzyk rozpaczy.

Czy zamknę ten stragan?

W pewnych środowiskach prawicowych funkcjonuje niezrozumiałe dla mnie przekonanie, że teksty w rodzaju tych zamieszczanych tu na blogu należą do “domeny publicznej” i wszelkie powoływanie się na prawa autorskie jest przejawem pychy czy czegoś podobnego.

Znam przypadek opublikowania w internecie kosztownej książkę, a wszystko w imię “szlachetnej pomocy w upowszechniania dobrych treści”.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, ile czasu kosztuje napisanie artykułu czy przygotowanie książki. Niestety odbywa się to kosztem czasu poświęconego własnej rodzinie. Sprzedaż taka jak ostatnio e-booka: “Jak panować nad klasą?” jest próbą odkupienia straconego czasu i uniezależnienia się od pisania pod dyktando różnych środowisk.

Jeśli to uniezależnianie się nie powiedzie, to ten blog wcześniej czy później zniknie. Wychodzę z założenia, że skoro nie będzie wystarczającego zapotrzebowania na materiały przeze mnie tworzone, to trudno – zamknę ten stragan. Sponsora nie mam. Na dłuższą metę taka działalność nie będzie niemożliwa.

Czy przyjadę na szkolenie, wykład, konferencję?

W związku z pracą zawodową mam trudności z wybraniem się na szkolenia lub wykład poza Lublin. Jest to tylko możliwe w środę w godzinach popołudniowych (do 100 km od Lublina) oraz w sobotę (wystawiam rachunki.)

Co sądzę o…?

Pojawiły się także prośby o zrecenzowanie różnych ideologii związanych z pedagogiką modernistyczną. Półtora roku temu przeprowadzałem specjalną akcję i starałem się na bieżąco recenzować różne “współczesne wynalazki”, teraz mam nieco inne priorytety.

Piszę tego bloga oraz nową książkę “po godzinach”, dlatego nie mogę sobie pozwolić na odejście od głównego nurtu mojej aktualnej działalności. Po prostu nie chcę się rozpraszać.

Jednocześnie zdaję sobie sprawę, że są to istotne sprawy. Ludzie poszukują argumentów, żeby bronić się przed propagandą. Skrzętnie zapisuję te pytania i spróbuję kiedyś do nich wrócić.

PS. Proszę o polecenie e-booka: Jak panować nad klasą? znajomym nauczycielom – i nie tylko.


 

Pobierz bezpłatny Raport:

Dwie rzeczy, które musisz zrobić, żeby dzieci słuchały Twych poleceń                                      

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam zgodę na przesyłanie na mój adres e-mail informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach pochodzących od Dariusza Zalewskiego, który jest administratorem danych osobowych. Ze szczegółami usługi i danymi adresowymi administratora zapoznałem się w Polityce Prywatności.

POLECAM MOJE KSIĄŻKI I KURSY AUDIO

form
KSIĄŻKA: Wychować człowieka szlachetnego
form
KSIĄŻKA: Decyduj i walcz!
KSIĄŻKA: Nieposłuszne dzieci, posłuszni rodzice
___________________________________________________________________________
Jak panować nad klasą?
KURS AUDIO: Jak panować nad klasą?
KURS AUDIO: Obżarstwo poskromione NOWOŚĆ!
KURS AUDIO: Cud posłuszeństwa
KURS AUDIO: Mocarz zmiany. 
___________________________________________________________________________