Realianie to sekciarze wierzący, że zostaliśmy wyprodukowani przez „ufoludków” i umieszczeni na planecie Ziemia. Członkowie organizacji mają  rzekomo utrzymywać telepatyczny kontakt ze swoimi „stwórcami”.

Wszystko to brzmi groteskowo, jest łatwe do wykpienia i stanowi świetny materiał dla gazet i portali plotkarskich.

Rzeczywiście, można by takie poglądy traktować z przymrużeniem oka, gdyby nie pewne fakty. Oto fragment newsa za PiotrSkarga.pl:

„Kanadyjski Trybunał Praw Człowieka nakazał ostatnio władzom katolickiej szkoły zadośćuczynić trójce wyznawców kultu UFO z powodu dyskryminacji religijnej. W listopadzie 2006 r. trzech młodych wyznawców kultu „Raelian” zostało wynajętych przez Conseil Scolaire Catholique Franco_Nord do prowadzenia kursu dla nauczycieli z zakresu „pedagogiki emocjonalnej”. Trójka szkoleniowców prowadziła zajęcia w Academy of Pleasurology and Emotional Inteligence (APEI).

W styczniu 2007 r. władze szkoły, po odkryciu, że szkoleniowcy są wyznawcami kultu, który utrzymuje, iż mieszkańcy Ziemi zostali umieszczeni na niej przez życzliwych kosmitów, zdecydowały się zerwać umowę. Członkowie APEI złożyli skargę do Trybunału Praw Człowieka, oskarżając władze katolickiej szkoły o dyskryminację.”

Cóż, instytucje katolickie coraz częściej pozbawiane są prawa do wychowywania dzieci zgodnie z zasadami wiary Kościoła.  O takich przypadkach słyszy się także w Polsce. Nie tak dawno szkoła salezjańska w czarnym Dunajcu musiała przyjąć wyrzuconego wcześniej ucznia, głoszącego hasła legalizacji marihuany. Podobnych przykładów można znaleźć więcej.

Tendencja jak się wydaje jest stała. Jeśli szkoły katolickie będą zmuszone akceptować w swoich szeregach osoby, które głoszą poglądy przeciwne wierze, wcześniej czy później przestaną być szkołami katolickimi. W tej sytuacji nie będzie chyba wielkim odkryciem stwierdzenie, że oto właśnie w tej całej „demokracji” chodzi.


Zapisz się na newsletter a otrzymasz darmowy raport: Dwie rzeczy, które musisz zrobić, żeby dzieci słuchały Twych poleceń oraz artykuł w PDF: 23 wskazówki, jak wydawać polecenia dzieciom


Akceptuję politykę prywatności - Twój e-mail będzie bezpieczny.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie, na moje konto poczty elektronicznej, informacji handlowych w formie mailingów i newslettera wysyłanych przez Firma EK Dariusz Zalewski. Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymywania wiadomości.
 


POLECAM MOJE KSIĄŻKI I KURSY AUDIO

form
KSIĄŻKA: Wychować człowieka szlachetnego
form
KSIĄŻKA: Decyduj i walcz!
KSIĄŻKA: Rozumna dyscyplina NOWOŚĆ!!!
KSIĄŻKA: Nieposłuszne dzieci, posłuszni rodzice
___________________________________________________________________________
Jak panować nad klasą?
KURS AUDIO: Jak panować nad klasą?
KURS AUDIO: Obżarstwo poskromione
KURS AUDIO: Cud posłuszeństwa
KURS AUDIO: Mocarz zmiany. 
___________________________________________________________________________