„Bądź arcydziełem nieugiętej woli” – wołał hr. Zygmunt Krasiński. I właśnie jest to książka o przezwyciężaniu siebie, walce z wadami i formowaniu cnót, skierowana do wszystkich, którzy chcą nauczyć się sobie rozkazywać.

Przy jej pisaniu odstawiłem na bok współczesną psychologię. Oparłem się na filozofach klasycznych oraz pisarzach i świętych Kościoła. Okazało się, że znalazłem tam wszystko, co potrzebne jest do wykuwania „nieugiętej woli”.

Książka ma charakter praktyczny, bo pedagogika jest nauką praktyczną. W nawiązaniu do wspomnianych wyżej autorów opracowałem własną, prostą metodę pracy nad charakterem.

Treść książki

W e-booku opisuję metodę i jej poszczególne elementy. Na przykład charakteryzuję postanowienie (rodzaje, cechy itd.), wskazuję w jaki sposób wybrać wadę główną (od której rozpoczynamy pracę); przedstawiam fazy pokusy, czyli analizuję proces odciągający od realizacji postanowienia; opisuję sposoby budzenia motywacji, samokontroli oraz środki specjalne i religijne wykorzystywane w pracy nad sobą.

Czytelnik otrzymuje konkretne wskazówki, między innymi: w jaki sposób poszczególne elementy metody zastosować w walce z wadami: próżnością, chciwością, rozwiązłością, zazdrością, obżarstwem, gniewem, niechęcią do pracy. Jeśli zatem ktoś ma problem z gniewliwością przechodzi do rozdziału dotyczącego wady gniewu i ma w zasadzie gotowy plan pracy. Piszę w zasadzie, bo łatwo dostosuje zawarte tam treści do swojej indywidualnej sytuacji.

Chwila szczerości

Dlaczego sprzedaję e-booki oraz kursy internetowe? Rozwój bloga „Edukacja klasyczna”, a zarazem pewnego pomysłu na wychowanie, który staram się tu forsować, w dużej mierze uzależniony jest od strony finansowej. Cóż, tak już ten świat jest skonstruowany.

Drogocenny jest przede wszystkim czas, który muszę poświęcać na pracę zawodową. Na działalność upowszechniającą klasyczne wychowanie pozostaje go niewiele. A muszę znaleźć jeszcze czas dla rodziny. Nie mam dotacji unijnych, nie mam sponsorów, ani fundatorów.

Nie piszę tego, aby sobie ponarzekać, ale realnie przedstawiam sytuację, z myślą o tych wszystkich, którzy mi kibicują. Jeśli nie znajdę rozwiązania „problemu z czasem”, będę zmuszony  ograniczyć działalność i ucieszyć tych wszystkich, którzy niekiedy ujawniają się w komentarzach.

Kupując e-booka wspierasz rozwój bloga

Jeżeli zatem zależy Ci Czytelniku/Czytelniczko na rozwoju EDUKACJI KLASYCZNEJ, w wersji tu proponowanej, kup tego e-booka dla siebie, kup znajomym, kup „Wychować człowieka szlachetnego – KUPUJ JE REGULARNIE (podobnie kursy).

*  *  *

DARIUSZ ZALEWSKI

SZTUKA SAMOWYCHOWANIA

Cena promocyjna:

19 zł

Koszt wysyłki: O zł

Klikając POBIERZ zostajesz przeniesiony/a na portal Interkursy.pl (strona nie należy do mnie, ale sprzedaż jest zautomatyzowana). Tam w przeciągu kilku minut przechodzisz procedurę zakupu, otrzymując dostęp do e-booka. Po otrzymaniu e-maila aktywującego proszę się zalogować, wejść w zakładki: „Moje konto”>”Kupione kursy”> „Sztuka samowychowania”> „Pliki”.

Inna forma zakupu

Sprzedaż niezautomatyzowana (na moich stronach). Procedura zakupu trwa dłużej (1-2 dni). Wysyłka ręczna po pojawieniu się wpłaty na koncie.  Przejdź do procedury: KLIKNIJ TUTAJ

Uwaga!

Można też nabyć po promocyjnej cenie dwa e-booki jednocześnie:

DARIUSZ ZALEWSKI

„Sztuka samowychowania”

„Wychować człowieka szlachetnego”

39 zł

SPRZEDAŻ ZAUTOMATYZOWANA na portalu Interkursy.pl ==> PRZECZYTAJ WIĘCEJ

SPRZEDAŻ NIEZAUTOMATYZOWANA (na moich stronach) ==> KLIKNIJ TUTAJ


[tip]PAMIĘTAJ! KUPUJĄC E-BOOKI WSPIERASZ EDUKACJĘ – KLASYCZNA.PL[/tip]

_____________________________

_______________________________________________________________

Dowiedz się więcej na temat klasycznego wychowania

form
Decyduj i walcz!
form
Wychować człowieka szlachetnego
Jak panować nad klasą? AKTUALNIE PROMOCJA!
Jak panować nad klasą?
Sztuka samowychowania
Nieposłuszne dzieci, posłuszni rodzice

____________________________________________________________