Kurs przeznaczony jest dla młodych rodziców, którzy chcą uniknąć rozczarowań w okresie wejścia swoich dzieci w okres dojrzewania.

Na ogół rodzice uważają, że ich to ominie, bo: „nasze dziecko jest inne”. Cóż, życzę każdemu jak najlepiej. Jednak, żeby pokładać nadzieję w takim pozytywnym rozwoju wypadków, trzeba mieć ku temu racjonalne przesłanki.

Oto, w miarę spokojny i ułożony młody człowiek, nagle zmienia swoje zachowanie. Coraz trudniej się z nim dogadać: zaczyna palić papierosy, pić alkohol, wagaruje, kłóci się, pyskuje. W skrajniejszych formach dochodzą ucieczki z domu, kradzieże, narkotyki.

Rodzice są często bezradni. Nie wiedzą jak sobie poradzić z tym problemem. Miotają się ze skrajności w skrajność. Raz grożą i karają, innym razem „przekupują”, dając drogie prezenty. Materia jest szczególnie trudna. Niełatwo znaleźć sposób i przebić się do duszy młodego buntownika. Specjaliści powiadają, że trzeba dbać o dobrą więź emocjonalną ze swoimi dziećmi. Ale nawet dobra więź emocjonalna nie załatwia problemu

.

Zapobiegać, a nie leczyć

Co lepiej: szukać lekarstw czy zapobiegać? Odpowiadam, że zdecydowanie lepiej jest zapobiegać. Idea kursu jest następująca: zanim dziecko wejdzie w okres dorastania ukształtujmy zestaw cnót, które pomogą mu przezwyciężać słabości i pokusy tego okresu.

Ale to nie wszystko. Metoda przedstawiona w tych nagraniach jest (kontr)rewolucyjna. Nie słyszałem bowiem, żeby ktoś wykorzystał koncepcję cnót moralnych (św. Tomasza z Akwinu) do zapobiegania młodzieńczemu buntowi. Nie ma tam zbędnego i nowomodnego psychologizowania – całość starałem się oprzeć na koncepcji nawiązującej do katolickiej etyki wychowawczej, uwzględniając przy tym specyfikę współczesnych problemów wychowawczych.

Na kursie poznajesz:

 • 5 cnót, które odpowiednio wcześniej ukształtowane eliminują (lub znacząco ograniczają) negatywne zachowania typowe dla okresu dojrzewania;
 • strategie wychowawcze, dzięki którym formujesz wspomniane cnoty,
 • wady, które utrudniają właściwe funkcjonowanie w okresie buntu i sposoby ich zwalczania,
 • praktyczne wskazówki i rady, do wykorzystania w codziennej praktyce wychowawczej.

Jakie materiały otrzymujesz?

 • dostęp do 7 filmów video z prezentacją i ścieżką audio (wykładem), trwających w sumie ok. 2 godz. 20 minut.,
 • streszczenie kursu w formacie PDF zatytułowane: „Na skróty. Praktyczne rady i wskazówki.
 • dodatkowo dorzucam artykuł wprowadzający w problematykę cnót, aby lepiej zrozumieć zagadnienie cnót moralnych. (Artykuł jest dostępny na mojej stronie internetowej, ale w ten sposób kursant ma wszystko w jednym miejscu.)

Koszty czy inwestycje?

Koszt kursu ustaliłem na poziomie 23 zł 19 zł. Włożyłem w nagranie określony czas i chciałbym symbolicznie go odzyskać. Wiedza, inspiracje i zastrzyk motywacji, jaki otrzymuje słuchacz kursu, są w zasadzie bezcenne, a na pewno więcej warte niż 4 litry oleju napędowego.

Niedrogo, bo po pierwsze – zależy mi, aby tradycyjna pedagogika „trafiała pod strzechy”. E- learning jest szansą dla osób o poglądach konserwatywnych. Nie ma co się obrażać na nowe technologie, ale trzeba je wykorzystywać do dobrego! Chcę do tej formy nauki przekonać nieprzekonanych. (Jeśli ktoś się obawia, że nie poradzi technicznie obsłudze kursu, to proszę do mnie napisać poprzez skrzynkę kontaktową. )

Gwarancja i informacje techniczne

Kurs jest objęty 10 dniową gwarancją. Osobiście gwarantuję, że w przypadku zażądania zwrotu zapłaconej ceny, we wspomnianym terminie, bez zbędnych pytań pieniążki zostaną zwrócone. Ryzyko biorę na siebie. Wiem, że materiał jest na tyle dobry, że nie muszę obawiać się zwrotów. Nigdy nie miałem jeszcze żadnego zwrotu z moich kursów i e-booków!. Czasami, ktoś ma problemy z aktywacją kursu. Proszę nie czekać tylko bezpośrednio pisać do mnie i pytać.

Szkolenie umieściłem na platformie Interkursy.PL. Jest to portal, z którego korzystam jedynie na zasadzie współpracy technicznej i nie jestem z nim związany. Po zakupieniu kursu trzeba się zalogować (kursant otrzymuje maile aktywacyjne, ewentualnie loguje się o ile wcześniej założył sobie konto na InterkursyPL), przejść do zakładki „moje kursy” i kliknąć w nazwę kursu. Jeśli będziecie otrzymywali jakieś maile od administracji portalu, to można wejść w zakładkę „moje konto” i zrezygnować z powiadomień.

Kurs e-learningowy:

Dariusz Zalewski

„Pięć sposobów na młodzieńczy bunt”

Koszt dostępu:

23 zł

teraz 19 zł

(do 30 czerwca 2012r)PRZEKIEROWANIE NA PORTAL INTERKURSY.PL ,GDZIE UMIESZCZONY JEST KURS

Podsumujmy

 • gotowa strategia postępowania: kształtowanie 5 cnót jako swoiste zabezpieczenie przez młodzieńczym buntem,
 • nowatorskie podejście, ale w duchu tradycji,
 • 7 nagrań video trwających w sumie 2 godz. 20 min,
 • gotowy schemat działań wychowawczych w formacie PDF.

Dariusz Zalewski – pedagog, autor książek: Wychować człowieka szlachetnego, Sztuka samowychowania oraz kursów online: Jak skutecznie pracować nad charakterem? i Jak panować nad klasą?

PS. Już wkrótce (w przeciągu kilku tygodni) będzie dostępny mój nowy kurs audio o formowaniu cnoty umiarkowania w jedzeniu i piciu. Zapisz się na LISTĘ OCZEKUJĄCYCH, aby w pierwszej kolejności otrzymać informację, gdy kurs się ukaże.
MOJE KSIĄŻKI I EBOOKI

form
Wychować człowieka szlachetnego
form
Decyduj i walcz!
Jak panować nad klasą? AKTUALNIE PROMOCJA!
Jak panować nad klasą?
Sztuka samowychowania
Nieposłuszne dzieci, posłuszni rodzice

___________________________________________________________


Pobierz za darmo raport: Dwie rzeczy, które musisz zrobić, żeby dzieci słuchały Twych poleceń


Akceptuję politykę prywatności