Problem brzmi: jak poradzić sobie z aroganckim i buńczucznym zachowaniem młodego człowieka w okresie dorastania?Idea jest prosta: trzeba wcześniej uformować odpowiednie cnoty moralne, które ograniczą lub całkowicie wyeliminują buntownicze postawy.

W ostatnim Raporcie: „Młodzieńczy bunt – przyczyny i środki zaradcze” przedstawiłem przyczyny kłopotliwego zachowania w okresie dorastania i strategie postępowania zmierzające do powstrzymania aroganckich zachowań.

Jednak przyznać trzeba, że niezwykle trudno jest poradzić sobie w tym okresie z młodzieżą, zwłaszcza z jej agresją, negatywizmem czy skłonnością do używek. Dlatego zgodnie z zasadą „lepiej zapobiegać, niż leczyć” przedstawiam strategię wychowawczą, która odpowiednio wcześniej zapobiega pojawieniu się buntu, ewentualnie ukierunkowuje go przeciw złu.

Rodzice, którzy chcieliby uniknąć trudnych sytuacji związanych z okresem dorastania, będą mieli okazję zapoznać się ze specjalnym kursem internetowym „Pięć sposobów na młodzieńczy bunt” (w formie e-learningu), który powinien być gotowy na środę lub czwartek.

PS. Już wkrótce (w przeciągu kilku tygodni) będzie dostępny mój nowy kurs audio o formowaniu cnoty umiarkowania w jedzeniu i piciu. Zapisz się na LISTĘ OCZEKUJĄCYCH, aby w pierwszej kolejności otrzymać informację, gdy kurs się ukaże.
MOJE KSIĄŻKI I EBOOKI

form
Wychować człowieka szlachetnego
form
Decyduj i walcz!
Jak panować nad klasą? AKTUALNIE PROMOCJA!
Jak panować nad klasą?
Sztuka samowychowania
Nieposłuszne dzieci, posłuszni rodzice

___________________________________________________________


Pobierz za darmo raport: Dwie rzeczy, które musisz zrobić, żeby dzieci słuchały Twych poleceń


Akceptuję politykę prywatności