Przedstawiam aplikację, która będzie nas wspierała w pracy nad charakterem. Dzięki niej możemy także regularnie wykonywać różne zadania, na przykład na rzecz swojego zdrowia czy związane z wykonywanym zawodem.

Aplikacja nazywa się „Don’t Break the Chain!”. Umieszczamy ją w zakładkach przeglądarki i codziennie śledzimy nasze postępy w pracy nad wykonaniem (lub nie) danego zadania.

Wchodzimy zatem na stronę http://dontbreakthechain.com/ i dokonujemy zwyczajowej rejestracji.

Następnie logujemy się i ustawiamy zadania w zakładce Manage Chains. Możemy ustawić kilka zadań, zaznaczając je różnymi kolorami, np. Różaniec (codzienne odmawianie tej modlitwy) – na niebiesko, cierpliwość (ćwiczenie się w cierpliwości do danej osoby) – na różowo, książka (codzienne czytanie danej książki) – na zielono, bieganie – na fioletowo.

Zadań możemy ustawić w zasadzie dowolną ilość, ale oczywiście nie należy przesadzać. Każdorazowo, gdy uda się nam zrealizować dane postanowienie, dany dzień zaznaczamy odpowiednim kolorem.

Systematyczne kolorowanie kolejnych dni sprawia, że po kilku tygodniach widzimy łańcuch naszych konsekwentnych zachowań. Naszą stabilną pracę (lub jej brak) możemy obserwować z perspektywy miesiąca, 4 miesięcy i roku (patrz rysunek na górze wpisu), dodając aplikację do paska zakładek naszej przeglądarki internetowej .

Polecam przetestować ten prosty programik szczególnie tym osobom, które codziennie korzystają z komputera.


ZAMÓW KSIĄŻKĘ NA TEMAT KLASYCZNEGO WYCHOWANIA

form
Decyduj i walcz!
form
Wychować człowieka szlachetnego
Jak panować nad klasą? AKTUALNIE PROMOCJA!
Jak panować nad klasą?
Sztuka samowychowania
Nieposłuszne dzieci, posłuszni rodzice

___________________________________________________________


Pobierz za darmo raport: Dwie rzeczy, które musisz zrobić, żeby dzieci słuchały Twych poleceń


Akceptuję politykę prywatności