W najnowszym 7 (2/2012) numerze pisma IMAGO wydawanego przez Fundację Pro Humana Vita ukazał się mój artykuł „Czego się jaś nie nauczył…”. Zachęcam do lektury. Poniżej fragment wspomnianego tekstu:

* * *

“Słowa uczą, przykłady pociągają” – również w tym przypadku ta zasada sprawdza się doskonale. Rodzice muszą przede wszystkim pokazać, że są ludźmi prawymi. Udowodnią to poprzez wierność swoim zasadom w różnych sytuacjach życiowych. Rodzicielskie, codzienne trwanie przy dobru pomaga odpowiednio ukształtować sumienia dzieci.

Jednak być może przyjdzie im również zdać szczególny egzamin z człowieczeństwa i właściwej postawy moralnej. Egzaminatorami będą dzieci, a egzamin sprowokuje samo życie. Może to będzie choroba lub sytuacja trudnego wyboru (coś trzeba będzie stracić, trzymając się wiernie zasad), która stanie się właśnie wspomnianym egzaminem. Dzieci będą bacznie obserwowały reakcję rodziców i w przyszłości powielą ją. Przy dobrze zdanym “egzaminie” autorytet buduje się bardzo szybko. (…).

Więcej w → IMAGO

PS. Już wkrótce (w przeciągu kilku tygodni) będzie dostępny mój nowy kurs audio o formowaniu cnoty umiarkowania w jedzeniu i piciu. Zapisz się na LISTĘ OCZEKUJĄCYCH, aby w pierwszej kolejności otrzymać informację, gdy kurs się ukaże.
MOJE KSIĄŻKI I EBOOKI

form
Wychować człowieka szlachetnego
form
Decyduj i walcz!
Jak panować nad klasą? AKTUALNIE PROMOCJA!
Jak panować nad klasą?
Sztuka samowychowania
Nieposłuszne dzieci, posłuszni rodzice

___________________________________________________________


Pobierz za darmo raport: Dwie rzeczy, które musisz zrobić, żeby dzieci słuchały Twych poleceń


Akceptuję politykę prywatności