Zbliża się Dzień Nauczyciela. W tych dniach Edukacja-Klasyczna.PL w sposób szczególny podejmie temat funkcjonowania szkół i zawodu (powołania) pedagoga.Słowem – przez najbliższe dwa tygodnie  przeprowadzę akcję na blogu pod roboczym tytułem: „Czas dla nauczyciela”.

Na co dzień dużo piszę teoretycznie o wychowaniu, większość tekstów ma charakter ogólny, więc teraz jest okazja, żeby zająć się nauczycielami i kondycją polskiej edukacji.

Ostatnio dużo mówi się na temat szykowanych zmian w statusie prawnym kadry pedagogicznej. Będą zatem artykuły i komentarze, przypomnienie ważniejszych tekstów, a także dwa nowe, większe materiały.

”Ratio Studiorum” i ”Jak panować nad klasą?”

Pierwszy z nich to swoiste ”Ratio Studiorum Edukacji-Klasycznej.Pl”. Wzorcowy statut szkoły, oparty o idee głoszone od ponad trzech lat na tym blogu. Wszyscy zainteresowani będą mogli wykorzystać go w całości lub w części do modyfikacji statutów, programów wychowawczych czy innych regulaminów szkolnych.

Drugi – to unikalny i jedyny w swoim rodzaju e-book: ”Jak panować nad klasą?”. Praktyczny przewodnik dla nauczycieli, w którym – na bazie własnego doświadczenia oraz klasycznej wizji wychowania – pokazuję przetestowane i skuteczne sposoby radzenia sobie z trudną młodzieżą. Poradnik oparty jest na szkoleniu o tym samym tytule.

Zaprenumeruj Biuletyn

Wszystkich, którym bliskie są treści prezentowane na tej stronie, zachęcam do śledzenia wpisów na bieżąco – najlepiej poprzez mój główny Biuletyn. Jeśli ktoś jeszcze nie jest zapisany ma szansę zrobić to poniżej:

Zgadzam się z Polityką Prywatności

Wszyscy subskrybenci otrzymują bezpłatny kurs: „9 zasad dobrego (i skutecznego) wychowania” oraz e-book: „Antypedagogika i inne herezje”.

Zachęcam też do rozsyłania linków do artykułów po znajomych oraz „lajkowania” profilu na Facebooku.

Z góry dziękuję za pomoc. Zatem do jutra.

PS. Już wkrótce (w przeciągu kilku tygodni) będzie dostępny mój nowy kurs audio o formowaniu cnoty umiarkowania w jedzeniu i piciu. Zapisz się na LISTĘ OCZEKUJĄCYCH, aby w pierwszej kolejności otrzymać informację, gdy kurs się ukaże.
MOJE KSIĄŻKI I EBOOKI

form
Wychować człowieka szlachetnego
form
Decyduj i walcz!
Jak panować nad klasą? AKTUALNIE PROMOCJA!
Jak panować nad klasą?
Sztuka samowychowania
Nieposłuszne dzieci, posłuszni rodzice

___________________________________________________________


Pobierz za darmo raport: Dwie rzeczy, które musisz zrobić, żeby dzieci słuchały Twych poleceń


Akceptuję politykę prywatności